polskaracja.pl sobolewski kaczyński
źródło: Jarosław Kaczyński / Jarosław Kaczyński / Krzysztof Sobolewski | Flickr/President of Ukraine / YouTube/Janusz Jaskółka / YouTube/Polska Agencja Prasowa

Sobolewski powiedział, kiedy Kaczyński “wróci na trasę”. Odniósł się do informacji o poważnej chorobie szefa

Dlaczego Jarosław Kaczyński mimo wielu zapowiedzi wciąż nie wrócił do występów przed wyborcami? Wątpliwości starał się rozwiać Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS i zaufany człowiek szefa Partii.

Niedawno portal Onet podał informację o prawdopodobnym zakażeniu Kaczyńskiego sepsą, ale zdaniem Sobolewskiego powyższe wiadomości są “funta kłaków warte”.

Sobolewski obiecuje: Przywódca Partii wróci do spotkań z działaczami po świętach

W Radiu Plus sekretarz generalny Partii obiecał, kiedy jego szef ma zamiar wrócić na kampanijną trasę i ponowić terenowe spotkania z aktywem partyjnym i sympatykami PiS.

Pan prezes wróci na trasę prekampanijną zaraz po świętach. Nie będę tutaj takich rzeczy komentował [czy Kaczyński zakażony był sepsą – red.], natomiast mogę powiedzieć tylko że to są funta kłaków warte doniesienia

– odparł polityk.

Spotkania z aktywem stale przekładane

Przypomnijmy, że długa nieobecność szefa PiS na przedwyborczej trasie była początkowo spowodowana była grudniowym pobytem polityka w szpitalu, gdzie miał przejść poważny zabieg. Początkowo politycy PiS zapowiadali, że ich szef wróci na trasę zaraz po okresie bożonarodzeniowym. Później aktyw partyjny (m.in. ustami Sobolewskiego) podawał kolejne daty: początek lutego, połowa marca, początek kwietnia itd., ale szef PiS nadal nie pojawił się na żadnym spotkaniu z działaczami terenowymi Partii, dlatego w mediach pojawiły się niepokojące spekulacje na temat jego stanu zdrowia.

CZYTAJ TEŻ: Policja po prawie pięciu latach przeprasza za nazwanie meliną domu dziennikarki, którą sterroryzowali

Wiadomo, że szef PiS musiał mieć wszczepioną endoprotezę stawu kolanowego, ale wyraźnie ma również inne problemy ze zdrowiem: zdarzało mu się przysypiać na spotkaniach, a jego twarz ostatnimi czasy ma blady odcień, zaś sam polityk wygląda na wyczerpanego.

Źródło: Radio Plus / onet.pl

+1
0
+1
0
+1
2
+1
2
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 4 =

Zobacz również