Donald Tusk - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Donald Tusk - kanał oficjalny

Donald Tusk w kilku zdaniach tłumaczy, dlaczego nie powinieneś głosować na Konfederację

Donald Tusk wystąpił ostatnio w Sosnowcu, gdzie odbyło się trzydniowe spotkanie Campus Academy zorganizowane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Lider opozycji demokratycznej zabrał głos na temat swojej politycznej konkurencji, czyli Konfederacji.

Donald Tusk pojawił się na Campus Academy w Sosnowcu jako gość specjalny. Lider Koalicji Obywatelskiej przestrzegał młodzież przed głosowaniem na PiS i Konfederację. Szef PO wszedł na scenę z książką Dwadzieścia lekcji z dwudziestego wieku historyka Timothy’ego Snydera.

Donald Tusk ostrzega przed Konfederacją

Lider opozycji demokratycznej podczas lekcji Nasłuchuj niebezpiecznych słów przytoczył niesławną piątkę Konfederacji, czyli krótki zestaw haseł i sloganów autorstwa Sławomira Mentzena. Donald Tusk nawiązał do tego w kontekście ewentualnego scenariusza koalicji Konfederacji z grupą trzymającą władzę.

– Oficjalny pięciopunktowy program Konfederacji brzmi: Polska bez gejów, Polska beż Żydów, Polska bez podatków, Polska bez aborcji, bez Unii Europejskiej. Jeśli zobaczycie, jak blisko tego myślenia są niektórzy liderzy dzisiejszej partii rządzącej, to wtedy zrozumiecie

– mówił.

Donald Tusk zastrzegł, że jeżeli pisowcy i Konfederaci zbudują wspólnie rząd, to będą to ostatnie lata Polski w Unii Europejskiej.

– Będziemy skazani na samotność w sytuacji, w której niepewność co do politycznej przyszłości w Stanach Zjednoczonych, w niektórych państwach europejskich, niepewność co do losów po wschodniej stronie granicy będzie powodowała niestabilność na długie lata, także geopolityczną

– twierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem polityka opozycji, katolik nie powinien głosować na PiS i Konfederację.

Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa, rozumiesz Jezusa Chrystusa? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację. Na miłość Boga, to nie ma kompletnie nic wspólnego z chrześcijaństwem, to nie ma nic wspólnego z dekalogiem

– mówił Donald Tusk.

ZOBACZ TEŻ: Policja po prawie pięciu latach przeprasza za nazwanie meliną domu dziennikarki, którą sterroryzowali

źródło: Twitter

+1
2
+1
9
+1
8
+1
0
+1
0
+1
3
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również