polskaracja.pl kaczyński sikorski
źródło: Radosław Sikorski / Jarosław Kaczyński | Fot. Martin Lahousse, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons / Fot. YT - Onet News

Kaczyński przegrał proces z Radosławem Sikorskim. Oto, co musiał zrobić

Sekretarz generalny partii PiS Krzysztof Sobolewski zamieścił w mediach społecznościowych informację, że Kaczyński przyjął ofertę Radosława Sikorskiego polegającą na wpłaceniu 50 tys. złotych na Sił Zbrojne Ukrainy. W zamian za to były minister spraw zagranicznych ma odstąpić od dochodzenia roszczeń od szefa PiS.

Były szef polskiego MSZ wytoczył pozew Jarosławowi Kaczyńskiemu, ponieważ ten publicznie oskarżył go o zdradę dyplomatyczną. Sąd przyznał rację Radosławowi Sikorskiemu, zasądzając ponad 700 tys. złotych od Kaczyńskiego na pokrycie kosztów zamieszczenia przeprosin w portalu Onet. Sikorski złożył jednak szefowi Partii ofertę odstąpienia od żądania przeprosin, jeśli polityk wpłaci 50 tys. złotych na rzecz ukraińskiej armii.

W czwartek Sejm głosami członków PiS przyjął nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego, w myśl której “koszty zasądzanych przeprosin będą mniejsze, a niezakończone jeszcze sprawy będą rozstrzygane według nowych przepisów” – informowała Wirtualna Polska. Ponieważ nowelizacja wyraźnie działała na korzyść szefa PiS, została przez media określona mianem “lex Kaczyński”.

Kaczyński jednak uległ

W sprawie nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot – oto Sobolewski, sekretarz generalny Partii zamieścił na Twitterze fragment oświadczenia swojego szefa a także odpis z przelewu wskazujący, że prezes PiS przyjął propozycję Radosława Sikorskiego polegającą na przekazaniu 50 tys. złotych na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy, na co wskazuje także treść oświadczenia Kaczyńskiego opublikowana na Twitterze.

Dzisiaj Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo (…). Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosław Sikorski, czynię to z satysfakcją.” – czytamy w oświadczeniu załączonym przez działacza partyjnego.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wpisem.

W mediach społecznościowych szybko ukazała się odpowiedź polityka, którego dobre imię szef PiS naruszył.

CZYTAJ TEŻ: Maryla Rodowicz dosadnie o TVP: To jest reżimowa, rządowa telewizja. Artystka powiedziała też coś, czego prawica jej nie wybaczy

Przyjmuję przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie ‘zdrajcą dyplomatycznym’ w formie wpłaty na walczące w obronie całej Europy siły zbrojne Ukrainy” – oświadczył Radosław Sikorski.

Źródła: Twitter / wp.pl

+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =

Zobacz również