polskaracja.pl debaty kaczyński tusk
źródło: Jarosław Kaczyński / Donald Tusk | Flickr - President of Ukraine (domena publiczna / Flickr - European People's Party (CC BY 2.0)

Będziemy świadkami debaty Kaczyński-Tusk? Sekretarz generalny Partii: “musiałyby zostać spełnione warunki”

Lider PO Donald Tusk w ubiegłym roku wielokrotnie podnosił pomysł zorganizowania debaty, w której starłby się z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Kaczyński długo uchylał się od jednoznacznej odpowiedzi na rzucone mu przez Donalda Tuska wyzwanie, ale w grudniu (po raz pierwszy) wspomniał, że jest gotów stanąć do debaty pod warunkiem, że jego rywal spełni pewne warunki. Teraz sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski doprecyzował stanowisko Partii ws. ewentualnej debaty.

Na początku grudnia szef partii rządzącej udzielił wywiadu dla Radia Wrocław (lokalny oddział państwowego radia), w którym odniósł się do czynionych mu wyrzutów unikania debaty z liderem PO Donaldem Tuskiem. Szef Partii tym razem stwierdził, że jest gotów przyjąć rzucone mu wyzwanie, postawił jednak własny warunek.

Kaczyński już nie będzie unikał debaty?

No jeżeli to będzie debata w jakichś uczciwych warunkach i jednocześnie jeżeli przedtem Donald Tusk da jakieś sygnały, (…) że nie będzie szedł tym tropem, którym idzie dotychczas, to tak – zadeklarował Kaczyński.

Przywódca partii podkreślił, że nie chce, aby jego adwersarz prowadził “dyskusję na ten temat ile [Kaczyński – red.] będzie siedział”.

Donald Tusk na obawy Kaczyńskiego odpowiedział w mediach społecznościowych.

Jestem gotowy do debaty w dowolnym czasie i miejscu, panie prezesie. Będę czuły i delikatny, chociaż amnestii obiecać nie mogę” – napisał lider PO.

Sekretarz PiS o “pewnych warunkach”

Temat debaty po raz kolejny został poruszony przez sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego w rozmowie z prorządową “Gazetą Polską Codziennie”. Sobolewski potwierdził, że przywódca partyjny stawia w tej kwestii pewne warunki.

Pan prezes Kaczyński przekazał, że taka debata mogłaby się odbyć, ale musiałyby zostać spełnione pewne warunki – powiedział Sobolewski.

CZYTAJ TEŻ: Ekspert TVP przekonuje: “Orlen nie podniósł cen i Obajtkowi należą się jakieś podziękowania” [WIDEO]

Sekretarz PiS podkreślił, że “jednym z nich jest to, aby to była merytoryczna debata”, a nie “przedstawienie podszyte kłamstwem, agresją i manipulacją”.

Źródło: Radio Wrocław / “Gazeta Polska Codziennie”

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + cztery =

Zobacz również