Orlen sztucznie obniża ceny paliw? polskaracja.pl
źródło: fot. Twitter

Kontrolowane awarie na stacjach Orlen. Wszystko przez sztuczne obniżenie cen paliw przed wyborami

W ciągu ostatnich kilku tygodni cena benzyny 95 spadła poniżej 6 złotych za litr. W oczach ekspertów jest to jawny zabieg centralnie sterowany, aby zyskać w oczach jeszcze niezdecydowanych wyborców. Sama spółka Orlen rzecz jasna zaprzecza, by miało to jakikolwiek związek z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Jaki skutek może przynieść sztuczne obniżanie cen paliw?

Zarząd Orlenu zapewnia, że nie ma żadnych przesłanek, aby ceny paliw w najbliższym czasie miały gwałtowanie poszybować w górę. Z drugiej strony jednak apeluje, aby nie tankować zbyt łakomie.

Z kraju napływają doniesienia o dużej awarii dystrybutorów na stacjach Orlen. Usterka najczęściej dotyczy urządzeń z tańszą ropą i benzyną. Czyżby ludzie za dużo tankowali na zapas?

Przyszedł “prikaz” z góry

Tygodnik NIE zamieścił w serwisie X (dawniej Twitter) wiadomość z instrukcją, którą otrzymywały stacje Orlen w kraju. Business Insider z kolei potwierdza, że maile były prawdziwe.

– W sytuacji tymczasowego braku paliwa na stacji, od dnia 6.09.2023 r. obowiązuje poniższy standard oznaczenia dystrybutorów: – jeżeli brakuje wybranego rodzaju paliwa, właściwą naklejkę z rodzajem paliwa należy zakleić komunikatem z informacją o awarii danej pompy; – jeżeli brakuje wszystkich rodzajów paliw, wszystkie oznaczenia/naklejki paliwowe należy zakleić komunikatem formatu A4 Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia

– czytamy.

– Załączony mail pochodzi z początku września i wynikał wyłącznie z rekordowego popytu, który obserwowaliśmy w związku z końcem letniej promocji. W tym czasie na niektórych stacjach wystąpił przejściowy (do 2-3 godzin) brak wybranych rodzajów paliw. W odpowiedzi na to firma wzmocniła logistykę, co pozwoliło szybko unormować sytuację. Obecnie dostawy paliw na stacje Orlen są realizowane na bieżąco. Firma zapewnia stabilność podaży i dysponuje odpowiednią ilością paliw, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów

– czytamy w oświadczeniu koncernu.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
8
+1
3
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również