polskaracja.pl adamowicz
źródło: | YouTube/TVP Info / Wikimedia Commons/Rudolf H. Boettcher

Zapadł wyrok dla zabójcy Pawła Adamowicza. Jest komentarz rodziny zamordowanego

Sąd Okręgowy w Gdańsku zakończył sprawę zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Skazany Stefan Wilmont usłyszał wyrok – dożywocie z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 40 latach odsiadki. Głos w sprawie zabrali członkowie rodziny zamordowanego.

Ujawnienia swoich danych domagał się sam zabójca Adamowicza. Sąd przystał na żądanie Stefana Wilmonta, uzasadniając to publicznym charakterem zbrodni a także wzbudzeniem przez sprawę szerokiego zainteresowania Polaków.

Stefan Wilmont popełnił zbrodnię bez precedensu w historii Polski” – podkreśliła sędzia Aleksandra Kaczmarek, przypominając, że morderstwo mogły bezpośrednio zobaczyć tysiące ludzi.

Rodzina Pawła Adamowicza komentuje: Morderca “dostał fiksacji na tle PO”

Pamięć o Pawle pozostanie i mam nadzieję, że pamięć o sprawcy zaginie

– powiedziała obecna w sądzie żona zamordowanego, Magdalena Adamowicz.

Jego brat, Piotr, wyznał, że “z każdą rozprawą te tragiczne obrazy powracają” i zwrócił uwagę na postawę skazanego przestępcy.

– Nie wiem jak długo będzie trwało zamykanie żałoby (…). Trudno jest to zamknąć, kiedy widzi się reakcję mordercy, kiedy się cieszy, że jest profesjonalnym mordercą

– mówił

Wyjaśnił, że Stefan Wilmont zamordował prezydenta Gdańska, ponieważ “dostał fiksacji na tle PO”. “Rokowania są zdecydowanie negatywne, on może zagrażać zdrowiu i życiu innych ludzi ” – zaznaczył.

To najtragiczniejsza, drastyczna zbrodnia zabójstwa w najnowszej historii naszego kraju

– ocenia brat zamordowanego.

CZYTAJ TEŻ: Szef KRRiT wszczął “postępowanie wyjaśniające” wobec TVN. Wszystko z powodu jednego reportażu

Źródło: wp.pl

+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Zobacz również