polskaracja.pl KRRiT świrski
źródło: Maciej Świrski / TVN | YouTube/Klub Ronina / YouTube/Stary Telewizor

Szef KRRiT wszczął “postępowanie wyjaśniające” wobec TVN. Wszystko z powodu jednego reportażu

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) Maciej Świrski wszczął “postępowanie wyjaśniające z urzędu” ws. reportażu Marcina Gutowskiego “Franciszkańska 3” emitowanego na antenie TVN24. Materiał dotyczył przypadków przestępstw seksualnych w kościele podczas pontyfikatu Jana Pawła II.

Według komunikatu zamieszczonego na twitterowym profilu KRRiT, Świrski wszczął “postępowanie wyjaśniające” zaraz po emisji reportażu pt. “Franciszkańska 3“. Rada twierdzi, że otrzymała “liczne skargi w związku z tą audycją”.

KRRiT realizuje rozkaz Partii?

Decyzja szefa KRRiT o prowadzeniu “postępowania wyjaśniającego” wobec stacji TVN zbiega się w czasie z krytyką, jaką pod adresem reportażu Marcina Gutowskiego wygłaszają politycy obozu władzy. We wtorek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski na antenie rządowego radia zapowiedział złożenie skargi na reportaż. Według Sobolewskiego, materiał TVN ma być “paszkwilem”, który “na pewno nie zostanie sam sobie pozostawiony”. “Będzie na pewno też z naszej strony interwencja” – zapewnił polityk PiS.

Z kolei Mateusz Morawiecki na antenie partyjnej telewizji TVP Info ocenił, że materiał TVN jest “pseudo reportażem” i wyraził wiarę, że sprawa “przełoży się na wynik wyborczy”.

Dla Platformy Obywatelskiej, bo TVN i PO to jedno. To widać, że oni wytyczają ścieżki dla Platformy Obywatelskiej. Niektórzy tak mówią żartobliwie „Tusk Vision Network” i myślę, że dużo prawdy w tym jest. To jest praktycznie partia polityczna, ich sojusznik

– atakował Morawiecki.

CZYTAJ TEŻ: Reklamodawcy opuszczają Radio Szczecin. Te firmy zakończyły współpracę ze stacją Duklanowskiego

Także rzecznik Partii Rafał Bochenek skrytykował stację TVN, twierdząc podczas piątkowej konferencji prasowej, że “przekroczyła czerwoną linię” i oskarżył jej dziennikarzy o przygotowanie “spreparowanego materiału na podstawie komunistycznych, sfałszowanych dokumentów”. “Powinniście skulić dzisiaj głowę” – zwrócił się do dziennikarki TVN.

Źródło: polskaracja.pl / Program 1 Polskiego Radia / TVP Info

+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 1 =

Zobacz również