polskaracja.pl adamowicz
źródło: Stefan Wilmont / Paweł Adamowicz | TVP Info / Wikimedia Commons/Rudolf H. Boettcher

Zabójca Pawła Adamowicza zabrał głos ws. wyroku. “I tak wszyscy skończymy…”

Stefan Wilmont, zabójca prezydenta gdańska Pawła Adamowicza usłyszał wyrok dożywocia. Po odczytaniu przez sędzią uzasadnienia wyroku, skazany zabrał głos. Nie ma znaczenia, że będę miał przedłużony areszt, bo i tak wszyscy skończymy na oddziale terapeutycznym, gdzie ja będę panem doktorem i będę badał stwierdził przestępca.

Ujawnienia swoich danych domagał się sam zabójca Adamowicza. Sąd przystał na żądanie Stefana Wilmonta, uzasadniając to publicznym charakterem zbrodni a także wzbudzeniem przez sprawę szerokiego zainteresowania Polaków.

Zabójca Adamowicza skazany

Podczas rozprawy Wilmont zachowywał spokój, choć na uwagę zasługuje fakt, że co chwila się uśmiechał.

Sędzia w uzasadnieniu wskazała, że Wilmont powinien odbywać karę w oddziale terapeutycznym dla osób z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi. Wyjaśniła, że u skazanego nie stwierdza się objawów schizofrenii a jedynie “fazy psychotyczne”. Podkreśliła, że “działanie oskarżonego było zaplanowane” i “nie dał pokrzywdzonemu żadnych szans na obronę”.

Skazany zabrał głos, gdy sędzia skończyła czytać uzasadnienie wyroku.

– Nie ma znaczenia, że będę miał przedłużony areszt, bo i tak wszyscy skończymy na oddziale terapeutycznym, gdzie ja będę panem doktorem

powiedział.

Brat zamordowanego ocenił, że “Rokowania [Wilmonta red.] są zdecydowanie negatywne, on może zagrażać zdrowiu i życiu innych ludzi”. Jego zdaniem, Wilmont zamordował Adamowicza, ponieważ “dostał fiksacji na tle PO”.

CZYTAJ TEŻ: Zapadł wyrok dla zabójcy Pawła Adamowicza. Jest komentarz rodziny zamordowanego

Źródło: onet.pl

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
3
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =

Zobacz również