Bosak wspomina młode lata polskracja.pl
źródło: fot. youtube/KrzysztofBosak

Prawilniak Bosak wspomina skejtowskie młodzieńcze lata. “Wyniosłem z niego wiele wartościowych rzeczy”

W rozmowie z redaktorem TVN24 Konradem Piaseckim Bosak opowiedział nieco o swoich młodych latach, podczas których jak twierdzi był członkiem subkultury skejtów. Polityk Konfederacji wspominał również, że sympatyzował z środowiskiem hiphopowym. Jak twierdzi pytany, te doświadczenia pozytywnie wpłynęły na jego przyszłość, w tym karierę polityczną.

Większość opinii publicznej kojarzy postać Krzysztofa Bosaka ze środowiskiem narodowym, co daje idącą za nią łatkę byłego skinheada. Jednak on sam temu zaprzecza.

– Wychowałem się na pierwszych numerach Ślizgu, a skinów kojarzyłem głównie jako negatywnych bohaterów komiksów o Jeżu Jerzym z tej skejtowej gazety

– przekonywał.

Okres nastoletni nauczył jeszcze wtedy młodego Bosaka przywiązania do wyrażania prawdy, pogardę dla pozerstwa i naśladownictwa, szacunek dla kultury posługiwania się słowem, silne utożsamienie się ze swoją wspólnotą czy szerokie horyzonty.

Czy Bosak smarował “skate or die”?

Do dziś krytycznie patrzy na “dorobkiewiczów” i pozerów. Ponadto, kontynuuje swoje zamiłowanie do sportu oraz darzy szacunkiem swoje rodzinne strony.

– Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdej z tych rzeczy ktoś inny mógł doświadczyć gdzieś indziej. Nie mam zamiaru ani idealizować środowiska skejtowego czy hiphopowego z drugiej połowy lat 90. ani dorabiać jakiejś ideologii. Chciałem podzielić się kilkoma pozytywnymi wspomnieniami czy obserwacjami

– napisał na Twitterze.

źródło: Donald.pl

+1
3
+1
3
+1
4
+1
0
+1
0
+1
4
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również