Sławomir Mentzen - polskaracja.pl
źródło: fot. Facebook/YouTube

Sławomir Mentzen kontra niepełnosprawny: Mogę tylko zaśmiać mu się w twarz

Sławomir Mentzen coraz częściej pojawia się w mediach. Najsilniejszy z liderów Konfederacji w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że nie widzi mu się obowiązek odprowadzania składek emerytalnych.

Sławomir Mentzen argumentuje swoje stanowisko tym, że każdy wie lepiej co zrobić ze swoimi zarobionymi pieniędzmi. Szef Nowej Nadziei przywołał również sentencję, że “każdy jest kowalem własnego losu”. Co na to niepełnosprawni?

Sławomir Mentzen zmasakrowany przez niepełnosprawnego

Na wypowiedź Mentzena zareagował Wojtek Sawicki, bloger i aktywista na rzecz zwiększania świadomości społecznej dotyczącej niepełnosprawnych w Polsce. Mężczyzna został dotknięty chorobą Duchenne’a, która prowadzi do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni.

-Ja z perspektywy osoby z głęboką niepełnosprawnością, niesamodzielnej, mogę tylko zaśmiać mu się w twarz

– wyznaje Sawicki.

– Oczywiście, coś tam w życiu osiągnąłem, zważywszy na swój stan… Wielokrotnie wykazywałem się własną inicjatywą, ale bez pomocy innych, bez ochrony systemu zdrowia, bez szczęścia i sprzyjających okoliczności nie byłbym w miejscu, w którym się teraz znajduje

– twierdził.

Wojtek Sawicki wyraził również pogląd, że bez społeczeństwa jego życie układałoby się inaczej. O ile w ogóle zdołałby przetrwać.

– Bez życia w społeczeństwie nic byśmy nie osiągnęli, więc nie pozdrawiam Sławka 

– dodał niepełnosprawny.

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk odpowiada Balcerowiczowi: Nie jest moją rolą uczyć Leszka liczb

źródło: wiadomosci.wp.pl

+1
0
+1
0
+1
4
+1
1
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również