polskaracja.pl szczecin radio
źródło:

Reklamodawcy opuszczają Radio Szczecin. Te firmy zakończyły współpracę ze stacją Duklanowskiego

Od czasu, kiedy rządowe Radio Szczecin ujawniło dane umożliwiające identyfikację ofiar pedofila Krzysztofa F., stacja traci kolejnych reklamodawców. Przygotowaliśmy listę firm, które zrezygnowały ze współpracy z medium kierowanym przed Tomasza Duklanowskiego.

Pierwszą firmą, która zaprzestała współpracę z Radiem Szczecin była należąca do spółki Agora sieć kin Helios.

Te firmy zakończyły współpracę z Radiem Szczecin

– Nasze szczecińskie kina nie wyświetlają obecnie żadnych materiałów promujących Radio, a aktywności w postaci konkursów oraz emisji spotów reklamowych zostały zdjęte z anteny Radia Szczecin

– poinformowała Maria Vachew, szef działu marketingu Heliosa. Jej wypowiedź podał portal Wirtualne Media.

Sieć kin poinformowała, że decyzja o bezterminowym zawieszeniu współpracy została podjęta “w świetle bieżących wydarzeń”.

Facebookowy profil apelujący do firm o reklamowy bojkot rządowego radia poinformował, że ze współpracy z rządowym radiem wycofała się także Castorama Polska i firma deweloperska Ronson Development. Obie spółki potwierdzają tę informację na swoich profilach w mediach społecznościowych (Twoje własne M² to profil należący do spółki Ronson).

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod grafiką.

Następnie przyszła kolej na biuro pomocy prawnej CITO. Firma poinformowała, że umowa reklamowa z radiem Duklanowskiego obowiązuje do połowy marca i nie zostanie przedłużona.

Niemal w tym samym czasie ośrodek hotelowy Dolina Charlotty zaprzestał współorganizować z rządowym radiem swój konkurs.

Według informacji portalu nawołującego do bojkotu radia, w ostatnim czasie współpracę z radiem Duklanowskiego zakończyła agencja koncertowa Your Events Art, a także miejskie tramwaje oraz firma deweloperska Vastbouw Polska. 14 marca KDF Podatki również poinformowała o wycofaniu swoich materiałów reklamowych z radia Duklanowskiego.

Facebookowy profil Oni reklamują się u Tomasza Duklanowskiego podaje, które firmy w ostatnim czasie zakończyły się reklamować w radiu.

REM: Tomasz Duklanowski ujawnił dane ofiar pedofila

29 grudnia ubiegłego roku redaktor naczelny radia Tomasz Duklanowski na stronie stacji napisał, że Krzysztof F. został w poprzednim roku skazany za czyny pedofilskie wobec dwójki nastolatków oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podał przy tym część danych ofiar r i podkreślił, że “to dzieci znanej parlamentarzystki”. Przedstawione przez Duklanowskiego informacje nt. ofiar wystarczyły do rozpoznania ich jako dzieci poseł KO Magdaleny Filiks.

Powyższa publikacja rozpoczęła kampanię zniesławiającą, jaką przeciwko parlamentarzystce rozpętały media rządowe. Kiedy poseł poinformowała o samobójczej śmierci jej syna Mikołaja, na Radio Szczecin posypała się krytyka za współudział w doprowadzeniu chłopca do samobójstwa.

Sprawę ujawnienia personaliów ofiar skomentowała Rada Etyki Mediów (REM), wskazując winnego.

“Zdaniem REM doszło do naruszenia zasady szacunku i tolerancji, nakazującej poszanowanie ludzkiej godności, dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia – a sprawcą wykroczenia przeciwko dziennikarskiej etyce zawodowej jest Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin, bo to on ujawnił fakty umożliwiające identyfikację skrzywdzonych przez pedofila dzieci”

– oceniła REM.

W swoim oświadczeniu podkreśliła, że Duklanowski dopuścił się zarzucanego mu czynu “nie z braku staranności, lub w wyniku lekceważenia konsekwencji, jakie dla ofiar pedofila mogło mieć wskazanie, kim są – ale po to, by umieścić przestępcę i jego nieletnie ofiary w kręgu ludzi o poglądach politycznych niezgodnych z linią partii rządzącej.

CZYTAJ TEZ: Pracownicy TVP skarżą się w Brukseli: TVN “działa na granicy prawa”

Źródło: polskaracja.pl

+1
14
+1
0
+1
5
+1
1
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 5 =

Zobacz również