Orlen - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/wykop

Orlen przebił “zamulone dno dna” na Wykopie. Tylu minusów nie zebrał jeszcze nikt w dziejach serwisu

Orlen może się pochwalić nie tylko wysokimi cenami paliw, ale również absolutnie redkordową liczbą minusów, jakie uzyskał w serwisie wykop.pl pod jedną z wypowiedzi.

Orlen zareagował na głośny materiał telewizji TVN24 “Zakładnicy umowy”, w którym dziennikarze informują o rzekomym projekcie umowy pomiędzy pisowskim koncernem, a światowym molochem Saudi Aramco. W zapisach znalazła się sprzedaż 30 procent udziałów Rafinerii Gdańskiej Saudyjczykom. Szeroko zachwalany przez pisowców deal jest w istocie bublem, a nie poważną umową.

Orlen na kolanach przed Saudami?

Jak dowiadujemy się z reportażu, umowa ma przewidywać m.in. to, że Orlen nie podejmie niektórych działań, jeśli Saudi Aramco zgłosi weto. Oprócz tego, przedsiębiorstwo Obajtka zobligowało się do zapłaty kary umownej w wysokości 500 milionów dolarów, jeżeli w znaczący sposób naruszy umowę na dostawę ropy z Arabii Saudyjskiej do Polski. To jednak nie wszystko. Dziennikarze TVN24 wskazują, że w umowie jest jeszcze zapis dający prawo do niekontrolowanego zbycia udziałów w Rafinerii Gdańskiej.

Jak podaje TVN24, Obajtek miał nieumyślnie przyznać, że zapisy istnieją. Zbulwersowany dociekliwością reporterów, wspomniał bowiem o “prawie weta”.

– Odpowiem, co to jest, dlaczego się stosuje prawo weta, czyli prawo bezpieczeństwa mniejszościowego akcjonariusza. Bo ta rafineria jest processingowa ze względu na to, że dzielimy się produktami ze względu na udziały. Czyli Saudyjczycy mają 30 procent produktów z tej rafinerii. Czyli mają też rynek, bo to był warunek Komisji Europejskiej, żeby Orlen nie miał monopolu

– przekonywał.

Wykop.pl zjadł Orlen

Reporter “Superwizjera” TVN24 Łukasz Frątczak zamieścił na Twitterze wpis opatrzony tytułem “Obajtek potwierdza, że TVN ujawnił wycieki”. Komunikat szybko pojawił się w serwisie wykop.pl, gdzie Orlen natychmiast odniósł się do stawianych zarzutów:

– Poniższa informacja jest nieprawdziwa. Prezes zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek w żadnej wypowiedzi nie potwierdził autentyczności dokumentów, którymi w swoich materiałach posługuje się TVN

– czytamy.

Odezwa Orlenu nie przekonała jednak internautów. Stanowisko zebrało rekordową liczbę ponad 20 tysięcy minusów, co jest nie lada osiągnięciem i pierwszym takim wyczynem w historii serwisu. Gratulujemy. Użytkownikom rzecz jasna.

ZOBACZ TAKŻE: Duda podpisał Bezkarność Plus. O takim prezencie Sasin i pozostali czempioni marzyli

źródło: Twitter/Wykop

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również