polskaracja.pl: pilne posiedzenie klubu pis prezes wstrząśnie posłami
źródło: | fot. Flickr/Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz (CC BY 2.0)

Pilne posiedzenie klubu PiS. Prezes “wstrząśnie posłami”?

W środę po południu ma zebrać się klub posłów PiS. Ma w nim wziąć udział Jarosław Kaczyński – poinformowała WP. Wartym podkreślenia jest fakt, że szef Partii nie we wszystkich tego rodzaju posiedzeniach bierze udział, dlatego wiadomość o jego planowanym udziale szybko poruszyła falę spekulacji odnośnie celu spotkania. Posłowie przewidują, że atmosfera posiedzenia będzie wyjątkowo gęsta.

Klub PiS wyznaczył termin posiedzenia na godzinę 18 w środę. Według WP, posłowie obozu władzy oczekują od swojego szefa, że ten “wstrząśnie posłami “i rozstrzygnie konflikt, który niedawno wybuchł w sztabie wyborczym Partii.

Sztab PiS w ogniu krytyki

Przypomnijmy – w poniedziałek rano były rzecznik Partii Marcin Mastalerek stwierdził na antenie RMF FM, że Partia “jest dzisiaj w defensywie”, ponieważ “przespała kilka ważnych momentów”, przede wszystkim nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć na zorganizowane przez opozycję protesty z 4 czerwca. Winą za ten stan rzeczy obarczył sztab wyborczy Partii, którym kieruje europoseł Partii Tomasz Poręba. Krytyczne uwagi pod adresem sztabu wygłaszał również szef Partii Republikańskiej (ugrupowanie satelickie obok PiS) Adam Bielan.

Europoseł na powyższe zarzuty pospiesznie odpowiedział na Twitterze.

“Spece od PR-u: Adam Bielan, autor przegranej kampanii z 2007 r., opuszczający PiS po katastrofie smoleńskiej, twarz ciągnących w dół niejasności wokół NCBR [mowa o aferze dot. wyprowadzania publicznych pieniędzy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – red.] oraz ‘tu jestem, tu jestem’ Marcin Mastalerek. Na aucie [sic! – red.] ostatnich wygranych kampanii PiS. Niezłe kombo [sic! – red.]

– pisze Poręba.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod wpisem.

Nie rozumiem publicznego prania brudów. Krytyków działań sztabu jest więcej, ale nie wiemy, jak do tego odnosi się prezes. Dobrze byłoby usłyszeć, w którą stronę idziemy i co planujemy

– przekazał polityk partii rządzącej w rozmowie z WP.

CZYTAJ TEŻ: Kaczyński wróci do rządu? Terlecki dał głos w sprawie

Źródło: wp.pl

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =

Zobacz również