polskaracja.pl obajtek
źródło: Daniel Obajtek / Sejm | TVP Info/YouTube / Katarzyna Czerwińska/Kancelaria Senatu

Obajtek będzie kandydował? “Tak, jestem członkiem PiS. Mam prawo być w tym obozie”

Daniel Obajtek odpowiada na głosy krytyki zarzucające mu stosowanie cenzury poprzez wycofanie ze stacji Orlen jednego z numerów tygodnika “NIE”, a także rozwiewa wątpliwości ws. jego ewentualnego startu z list wyborczych PiS.

Szef PKN Orlen Daniel Obajtek w wywiadzie udzielonym portalowi Onet zgodził się z dziennikarzem, przyznając, że “lubi powtarzać, że nie jest menedżerem z rynku, tylko menedżerem z nadania PiS”.

“Jestem członkiem PiS. Mam prawo być w tym obozie

– Niczego nie udaję. (…) Nie da się Orlenu odciąć od polityki, zwłaszcza że to politycy tworzą programy gospodarcze, a działania naszej spółki, żeby były skuteczne, muszą być spójne z wizją na gospodarkę. Tak, jestem członkiem PiS. Mam prawo być w tym obozie

– wyznaje szef państwowego koncernu.

Obajtek stwierdził, że w jesiennych wyborach nie planuje startować z list PiS, ale na dociekania dziennikarza pytającego, czy szef PKN Orlen jest namawiany do politycznej kariery, “menedżer z nadania PiS” poinformował, że “prowadzi różne rozmowy“. Wzbraniał się przed jednoznacznym wykluczeniem kandydowania w przyszłości, ponieważ – jak sam twierdzi – “nie wie co będzie robił za dziesięć, czy piętnaście lat”.

– I nie chciałbym, żeby ktoś ten wywiad kiedyś wyciągnął

– podkreśla.

Obajtek: Nie dopuściłem się cenzury, zaś okładka “NIE” była “nieprzyzwoita”

“Menedżer z nadania PiS” odpowiedział na zarzut dziennikarza wskazującego, że Orlen wycofując numer tygodnika “NIE” ze sprzedaży dopuścił się cenzury. Obajtek tłumaczył się z tej decyzji, wskazując, że okładka czasopisma była “nieprzyzwoita”, a także obarczając częścią odpowiedzialności klientów, z których wielu miało “interweniować w tej sprawie”.

Ludzie do nas dzwonili. Dalej dzwonią. I ja się z nimi zgadzam, nasi pracownicy zresztą też. Tam było przybite dziecko do krzyża

– relacjonował szef PKN Orlen.

Prowadzący wywiad Kamil Dziubka zwrócił Obajtkowi uwagę, że ten się myli, ponieważ na okładce znajdowała się lalka, a nie dziecko.

– Lalka symbolizująca dziecko. Powtarzam jeszcze raz. (…) To nie ma nic wspólnego z żadną cenzurą

– bronił się prezes państwowego koncernu.

Przekonywał, że “nie bierze udziału w kampanii”, a wycofanie ze sprzedaży omawianego numeru tygodnika “NIE” miało na celu “ochronę wizerunku koncernu”.

CZYTAJ TEŻ: „Zawsze był uprzejmy, czasem mówił po niemiecku”. Scholz zdradził szczegóły rozmów z Putinem

Zanim Obajtek objął posadę szefa PKN Orlen, pełnił funkcje prezesa Energi, zasiadał w radzie nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa oraz przewodniczył Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zanim objął wyżej wymienione stanowiska, przez wiele lat był wójtem gminy Pcim z ramienia PiS.

Źródło: onet.pl

+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =

Zobacz również