polskaracja.pl: Zbigniew Boniek o reprezentacji Polski
źródło: / fot. Roger Gor - Wikipedia CC BY-SA 3.0

Mocne słowa Zbigniewa Bońka o reprezentacji Polski. “Będziemy sobie ciągle wmawiali…”

Zbigniew Boniek w negatywnym tonie wypowiedział się o polskiej reprezentacji, która uczestniczyła w mistrzostwach świata w Katarze. Były prezes PZPN uważa, że z taką taktyką i podejściem, jakie pokazała na boisku nie da się osiągnąć sukcesu.

Biało-Czerwoni zakończyli swój udział w mundialu 2022 już na początku grudnia. Wszystko za sprawą przegranego meczu z Francją 1:3 w 1/8 finału turnieju. W mediach nie zabrakło krytyki pod adresem Polaków, a do grona komentatorów dołączył również Zbigniew Boniek.

Zdaniem ekspertów Polacy grali skrajnie defensywnie. Nie byli w stanie rozegrać żadnej składnej akcji i koncentrowali się jedynie na przeszkadzaniu przeciwnikom. Nie tylko piłkarze zebrali cięgi po meczu z Francją. Oberwało się także trenerowi Czesławowi Michniewiczowi.

– Będziemy sobie ciągle wmawiali, że nie mamy dobrych piłkarzy, że nie umiemy grać? Choć wyszliśmy z grupy, wyglądaliśmy słabo – mówił na antenie Kanału Sportowego Zbigniew Boniek.

Boniek krytykuje reprezentację Polski

Pomimo tego, że Biało-Czerwoni w starciu z Francją pokazali się nie od najgorszej strony, na niewiele się to zdało.

– Było nastawianie typu „swoje zrobiliśmy, nie ma presji”. Nie no, w kadrze presja musi być zawsze – podkreślił były prezes PZPN.

W kolejnej części rozmowy przypomniał mecz z 1982 roku, kiedy polska drużyna rozegrała mecz z Belgią, ówczesnym wicemistrzem Europy. Wtedy Polacy grali o wiele bardziej ofensywnie.

– Wiecie, jakie wtedy mieliśmy hasło? „Trzeba im wpie******”. Jeśli nie marzysz, nie wierzysz, to w piłce nic nie zrobisz – skwitował Boniek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Idioto, co się gapisz?”. Messi nie wytrzymał po meczu z Holandią [WIDEO]

źródło: wprost.pl

+1
1
+1
3
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również