polskaracja.pl: Czesław Michniewicz ma plan?
źródło: / fot. Roger Gorączniak - Wikipedia CC BY-SA 3.0

“Musimy być gotowi na każdy wariant”. Michniewicz ujawnił plan na mecz Polska-Argentyna?

Już jutro biało-czerwoni spotkają się na boisku z reprezentacją Argentyny. Polska jest aktualnie liderem grupy C, lecz w dalszym ciągu nie możemy być pewni zwycięstwa. Selekcjoner Czesław Michniewicz wypowiedział się na temat możliwej taktyki przeciwko Messiemu i innym zawodnikom.

Polska reprezentacja po dwóch meczach w Katarze została liderem grupy C. W pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy z Meksykiem, natomiast w drugim pokonaliśmy Arabię Saudyjską 2:0. Teraz musimy zmierzyć się z Argentyną, co z pewnością będzie dużym wyzwaniem.

Michniewicz ma plan?

– Musimy być gotowi na każdy wariant. Granie na 0:0 jest niebezpieczne, bo trzeba zakładać, że Argentyna zawsze może strzelić gola. Będą takie chwile, kiedy po stracie piłki zastosujemy wysoki pressing, ale na pewno nie będziemy się przesadnie odkrywać. Jeśli będzie okazja do ataku pozycyjnego, to spróbujemy – podkreślił Czesław Michniewicz.

Na środowy mecz z niecierpliwością czeka mnóstwo kibiców. Szczególne emocje budzi konfrontacja Lewandowskiego z Messim.

– Myślę, że cały świat czekał na spotkanie Lewandowskiego z Messim od momentu losowania grup mundialu, ale ja podchodzę do tego na chłodno. To będzie mecz Polska – Argentyna, a nie pojedynek tych zawodników. Messi jest fantastycznym piłkarzem, podobnie jak Robert. Nikt z tym nie dyskutuje. Nie będę robić porównania, kto jest lepszy. O gustach nie rozmawiamy – stwierdził selekcjoner.

– Lewandowski z Messim nie zagrają jeden na jednego. To nie tenis. Obaj potrzebują dookoła siebie kolegów. Pozostali piłkarze wiedzą, że mogą liczyć na ich wsparcie, ale oni sami meczu nie wygrają. Oczywiście liczę na Roberta i wiem też, że cała Argentyna liczy na Messiego – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wbiegł na murawę z flagą LGBT. Mecz został zatrzymany

sport.fakt.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również