polskaracja.pl: Boniek nie przebierał w słowach
źródło: Screen z Twittera

„Gdyby nie wypowiadali głupot od rana do wieczora, tylko koncentrowali się na grze…”. Boniek nie przebierał w słowach [WIDEO]

Zbigniew Boniek, były prezes PZPN i wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej opublikował nagranie na Twitterze. Zaapelował w nim do polskich piłkarzy i przedstawił swój punkt widzenia.

– Tak sobie idę po ulicy w Rzymie, trochę poczytałem polskiej prasy… poczytałem wypowiedzi naszych piłkarzy… i doszedłem do takiego wniosku – powiedział Zbigniew Boniek.

Były prezes PZPN na krótkim wideo nie szczędził słów krytyki pod adresem biało-czerwonych. Uważa, że piłkarze nie koncentrowali się wystarczająco na tym, co najważniejsze, czyli na grze.

– Gdyby nasi futboliści zrobili czasem „silenzio stampa”… Nie wypowiadaliby głupot od rana do wieczora, tylko koncentrowaliby się na grze, to chyba by to dużo lepiej wyglądało – dodał Boniek.

– Szkoda czasu na to. Lepiej być skoncentrowanym na tym, co nas czeka za dwa dni, za siedem i w przyszłości – podsumował piłkarz.

Kolejny mecz Polaków

Już w sobotę 26 listopada o godz. 14:00 Polacy rozegrają mecz z Arabią Saudyjską. Wygrana pozwoli naszym reprezentantom uczynić wyraźny krok w kierunku 1/8 finału.

Wydaje się jednak, że spotkanie z Saudyjczykami nie jest tak wielkim wyzwaniem, jakie będzie czekać drużynę Michniewicza w fazie grupowej. Wiele zmieniło się za sprawą pierwszego dnia rywalizacji w grupie C. Wówczas ekipa ta wygrała z faworyzowaną Argentyną 2:1. Wynik ten był prawdziwym szokiem w piłkarskim świecie. Został uznany za największą w historii mundialu niespodziankę od 1930 roku.

– Wynik starcia z Argentyną jest zaskoczeniem, ale sama gra Saudyjczyków nie. Widzieliśmy wszystkie możliwe do obejrzenia mecze Arabii Saudyjskiej i spodziewałem się, że tak będzie grać. To reprezentacja oparta na piłkarzach drużyny Al-Hilal, bardzo utytułowanej w tamtej części świata. Agresywna, wybiegana, dobrze zorganizowana – ocenił sytuację Michniewicz.

Przypomnijmy, że Polska zmierzyła się na początku z Meksykiem, a mecz ten zakończył się remisem. Na taki wynik wpływ miał niewykorzystany przez Roberta Lewandowskiego rzut karny, a także zwycięstwo Arabii Saudyjskiej. Biało-czerwoni w tych okolicznościach muszą zdobyć w sobotę trzy punkty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje aktor Marcin Kudełka. Jego głos znało wielu Polaków

źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również