polskaracja.pl: Fińska minister wkręcona przez Rosjan
źródło: Screen z kanału YouTube

Rosjanie wkręcili fińską minister. Padły słowa o Polsce

Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow to Rosjanie, którzy słyną z tego, że robią dowcipy rozmaitym politykom. Nie brakuje spekulacji, że mężczyźni mogą być sterowani przez Kreml. Teraz upatrzyli sobie fińską minister spraw zagranicznych – Elinę Valtonen, która niczego nieświadoma zgodziła się na rozmowę.

Rosjanie wkręcili w rozmowę wideo minister spraw zagranicznych Finlandii Elinę Valtonen. By ją do siebie przekonać podali się za przedstawicieli jednego z państw ECOWAS (Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej). W przeszłości ofiarą pranksterów padli m.in: Andrzej Duda, książę Harry, Emmanuel Macron, Elton John, Boris Johnson, czy Recep Erdogan.

Polityk mówiła o wielu istotnych w dzisiejszych czasach kwestiach m.in. wojnie na Ukrainie, eksporcie zboża, czy pomocy militarnej ze strony Helsinek. Nie zabrakło również wzmianki o Polsce.

Valtonen nawiązała do wojny na Ukrainie stwierdzając, że Rosja gotowa jest na długą walkę. Omawiała również 10 punktowy plan pokojowy, który przygotowała kancelaria Wołodymyra Zełenskiego. Dodała, że kontrofensywa Ukraińców nie postępuje zbyt szybko, a oni sami powinni zdecydować, czy są już gotowi na rozmowy pokojowe. Zapewniła, że jej kraj wspomoże Ukrainę, na tyle na ile będzie to możliwe.

Padły słowa o Polsce

Rosjanin udający afrykańskiego polityka podpuścił fińską minister mówiąc, że ze strony Warszawy płynie wielkie zagrożenie. Dodał, że polskie władze planują umieścić amerykańską broń jądrową na terenie swojego państwa. W tym miejscu fińska minister pokręciła głową, że to nie prawda. Zapewniła, że Polska współpracuje z NATO, by tworzyć zaporę przeciwko destrukcyjnym działaniom Rosji.

– Polska nie zagraża nikomu tego typu bronią – mówiła.

W związku z oszustwem, którego ofiarą padła Valtonen prowadzone jest śledztwo.

Elina Maria Valtonen pełni funkcję ministra spraw zagranicznych Finlandii od 2023 roku. Jest ekonomistką i wiceprzewodniczącą Partii Koalicji Narodowej.
Wybierano ją do fińskiego parlamentu w 2015, 2019 i 2023 roku. W 2014 roku objęła mandat poselski do Eduskunty (jednoizbowy parlament w Finlandii, wybierany raz na cztery lata w wyborach powszechnych).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Inflacja nareszcie jednocyfrowa? GUS podaje obiecujące wyniki

źródło: RMF FM / Wprost

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również