polskaracja.pl: Intensywne opady śniegu w Polsce
źródło: pixabay.com

Zima stulecia? Intensywne opady śniegu w dużej części kraju

Polaków zaskoczyły intensywne opady śniegu. Do naszego kraju dotarł już niż Brygida, który przyniósł ze sobą opady śniegu i mróz.

W większej części kraju zrobiło się biało. Wiele osób miało trudności z dojechaniem do pracy z powodu ośnieżonych dróg.

Media społecznościowe obiegło wiele zdjęć i nagrań, na których widać skutki zmiany pogody. Wygląda na to, że biały trend utrzyma się aż do świąt.

– No dobra, Panie Wiech, przegraliście. Na Marymoncie śnieżyca. To tak wygląda globalne ocieplenie? Przecież zimy miało już nie być, zgodnie z konsensusem? – napisał redaktor naczelny nczas.com Tomasz Sommer.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydał ostrzeżenie 2 stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Mają one wystąpić z dużym nasileniem w niedzielę w woj. lubelskim, woj. podkarpackim i woj. małopolskim.

W tych miejscach przewiduje się przyrost pokrywy śnieżnej o 20-30 cm.

W pozostałej wschodniej części kraju IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia. Alert wprowadzono w woj. małopolskim, podlaskim i wschodniej części woj. mazowieckiego. Tutaj prognozuje się opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm.

IMGW ostrzega także przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi szczególnie w woj. podlaskim, woj. mazowieckim i woj. lubelskim. Mogą się do nich przyczynić opady śniegu i wiatr o prędkości do 30 km/h.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Idioto, co się gapisz?”. Messi nie wytrzymał po meczu z Holandią [WIDEO]

źródło: Twitter / Onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również