polskaracja.pl kukiz
źródło: Paweł Kukiz / Rafał Bochenek | YouTube/TVP Info / P.Tracz/KPRM

Kukiz wystartuje z list PiS? Rzecznik Partii odpowiedział

W polskich mediach pojawiają się liczne spekulacje dot. ewentualności startu Pawła Kukiza z list wyborczych PiS. Podejrzenia potęguje fakt, że były muzyk zgodził się współpracować z obozem władzy przy sejmowych głosowaniach i nigdy w sposób jednoznaczny nie potwierdził ani nie zaprzeczył możliwości wystartowania z PiS. O stanowisko Partii w tej sprawie został zapytany jej rzecznik Rafał Bochenek.

Czy Kukiz wystartuje z list PiS? – to zagadnienie zostało zawarte w pytaniu do rzecznika PiS Rafała Bochenka, który miał opisać kształt wyborczej koalicji, w jakiej Partia zamierza zawalczyć o utrzymanie się przy władzy. Polityk początkowo unikał jasnej odpowiedzi, odpowiadając jedynie, że “wiele wariantów jest rozważanych”. Sam Kukiz ogłosił już, że jest gotów “usiąść do rozmów” z Kaczyńskim i kontynuować współpracę.

Bochenek odpowiada ws. startu Kukiza z PiS

– Decyzje będą jeszcze zapadały, jaki mariaż wyborczy będziemy tworzyć (…) Te decyzje będzie podejmować pan prezes Jarosław Kaczyński. Aczkolwiek wiele wariantów jest rozważanych

– mówił.

W kontekście rozważania startu Kukiza z list PiS, Bochenek zaznaczył, że Partia chciałaby pójść do wyborów “możliwie szerokim obozem”, ponieważ politycy Partii uważają, że obecna, koalicyjna formuła się sprawdziła i umożliwiła trwanie u władzy przez dwie kadencje, pomimo że wewnątrz obozu rządzącego pojawiały się konflikty (np. pomiędzy partią Kaczyńskiego a ludźmi Ziobry). “[Koalicyjna forma rządów – red.] mimo czasami różnic, które się pojawiały, jednak się sprawdziła” – uważa Bochenek.

Rzecznik przekonywał, że obecna władza jest “obozem wiarygodnym”, ponieważ – jak twierdził – prowadzi “skuteczne wdrażanie wielu, wielu reform” oraz “realizowanie ambitnych programów”. Ani “wielu reform”, ani “ambitnych programów” rzecznik nie sprecyzował.

CZYTAJ TEŻ: Tomasz Lis o śledztwie prokuratury ws. “Newsweeka”: “Zostanę zaproszony o 6, to pójdę”

Źródło: Program 1 Polskiego Radia

+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 2 =

Zobacz również