Kukiz - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Wirtualna Polska/kwejk

Kukiz rozpaczliwie szuka żywiciela. Dla PiS przestał być użyteczny, w Konfederacji go nie chcą, a powrót do PSL jest niemożliwy

Kukiz pojawił się ostatnio na antenie Radia ZET w audycji Rymanowskiego. Koalicjant grupy trzymającej władzę przypomniał, że od października nie głosuje wspólnie z PiS. Co do wspólnego startu w nadchodzących wyborach – polityk uzależnia go od spełnienia swoich postulatów wyborczych.

PiS jednak nie spieszy się z realizacją swojej obietnicy względem Kukiza. Ten nadal jednak oczekuje, że ustawa o sędziach pokoju zostanie ostatecznie przepchnięta. Jeżeli to nie nastąpi, Kukiz wyraził gotowość do wycofania się z polityki na stałe.

– Oczekuję, że w marcu już ci sędziowie będą uchwaleni, a jak nie, będę musiał podjąć jakieś inne działania i szukać innej drogi, albo w ogóle się wycofać, wrócić do domu i mieć święty spokój

– mówił Kukiz w Radiu ZET.

Kukiz jest zmęczony

Trudno nie było odnieść wrażenia, że Kukiz między wersami chciał przekazać, że przez ostatnie osiem lat dawał się na każdym kroku wykorzystywać, a postawione sobie zadanie go przerosło.

– Myślę, że tak prezes Kaczyński jak i premier Mateusz Morawiecki, jak i w ogóle większość ludzi z tej wierchuszki, oligarchii PiS-u, ma absolutną świadomość, że nie ma takiej opcji, żebym wystartował z list Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli miałbym startować, to jedynie w formule koalicyjnej, bo wiem, przekonałem się przez te osiem lat, co to znaczy pracować bez pieniędzy. Ja już nie mam tych oszczędności, które zarobiłem w latach rock and rolla i angażować te pieniądze w politykę, już mnie na to nie stać

– powiedział poseł.

Koalicjant pisowców zdołał wytrwać w postanowieniu i od października 2022 nie głosuje wspólnie z PiS. Partia bowiem najwyraźniej zapomniała o wcześniejszej umowie o współpracy programowej, albo dotrzymanie jej stało się dla niej nieopłacalne. Kukiz zaznaczył, że być może wystartuje w koalicji z PiS, ale dopiero po tym, jak pisowcy uchwalą ustawy o sędziach pokoju oraz referendum lokalnym.

To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, ponieważ muzyk uzależnia swój koalicyjny start z PiS od postulatu zmiany ordynacji wyborczej oraz zniesienia immunitetów dla posłów, senatorów, sędziów i prokuratorów. Na realizację programu wyborczego, o który Kukiz zabiega od 2015 roku, nie ma jednak większych szans.

ZOBACZ TEŻ: Kapela wysyła wezwanie do Sławomira Mentzena. Domaga się przeprosin oraz zapłaty ponad 100 tys.

źródło: youtube/Jan Piński

+1
0
+1
0
+1
6
+1
0
+1
0
+1
9
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również