polskaracja.pl: Kolejny incydent na granicy polsko-białoruskiej
źródło: pixabay.com

Incydent w czasie próby nielegalnego przekroczenia granicy. Sieć obiegło nagranie

W dniu 30 marca do Polski próbowało nielegalnie wedrzeć się 105 osób z Białorusi. Strażnicy Graniczni dokonali zatrzymania 33-letniego obywatela Egiptu, który organizował cały proceder.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w podwarszawskiej miejscowości 33–letniego ob.Egiptu organizatora nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W miejscu jego zamieszkania ujawniono maczetę, pałkę teleskopową, noże, nunczako, urządzenia do modulacji głosu, 10 telefonów, karty pamięci – przekazała Straż Graniczna na Twitterze.

Zapora na granicy polsko-białoruskiej

Na granicy z Białorusią powstaje zapora o wysokości 5,5 m. Budowa muru, który ma mieć ponad 200 km, jeszcze się nie zakończyła. Zapora ma składać się ze złożonego systemu kamer i czujników. Aktualnie do użytku oddano odcinek o długości 127 km. Dobudowane ma zostać jeszcze 78 km. Pomimo istniejących zabezpieczeń praktycznie każdego dnia dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jurek Owsiak ogłosił, ile w tym roku zebrała WOŚP. Kwota jest oszałamiająca i stęki pisowców tego nie zmienią

źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również