polskaracja.pl: Granica polsko-białoruska
źródło: Screen z Obiektyw Podlaskie24.pl

Najnowsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej. Czeka nas kolejna fala migrantów?

Przez granicę polsko-białoruską wciąż próbują przedostać się nowi migranci. Usiłują oni nielegalnie znaleźć się na terenie Unii Europejskiej.

Z najnowszego raportu SG wynika, że zaledwie w sobotę 11 lutego do naszego kraju chciało wedrzeć się 50 cudzoziemców. Byli to obywatele Afganistanu, Syrii, Iraku i Jemenu.

Łącznie w lutym 2023 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali prawie 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy. 10 lutego do Polski chciało przedostać się 113 osób. Straż Graniczna poinformowała, że było to 37 Syryjczyków, 38 Afgańczyków, 10 Irańczyków, 17 Jemeńczyków, 9 Egipcjan, a także obywatele z Turcji i Iraku.

Kolejna fala migrantów?

Do sprawy odniósł się minister-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który uważa, że sytuacja jest mocno niepokojąca. Od wielu miesięcy bowiem migranci z Białorusi próbują pokonać granicę polsko-białoruską. Minister uważa, że „operacja hybrydowa przeciwko Polsce już wkrótce może być zasilana nowymi cudzoziemcami”.

W ocenie Żaryna „w ten sposób Rosja może zyskać kolejne narzędzia z zakresu inżynierii migracji do destabilizowania in. państw poprzez sterowany napływ migrantów”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin wystąpi przed parlamentem na rocznicę inwazji. Planuje huczne świętowanie

źródło: TVP3 Białystok / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również