polskaracja.pl: Incydenty na granicy polsko-białoruskiej
źródło: Screen z Twittera

Kolejne incydenty na granicy polsko-białoruskiej. Są nowe doniesienia Straży Granicznej

W niedzielę 68 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; największą grupę liczącą 35 osób zatrzymano w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie) – poinformowała Straż Graniczna w najnowszym raporcie.

Dodano, że nieopodal Białowieży dokonano zatrzymania dwóch obywateli Ukrainy, którzy próbowali przewieźć pięciu nielegalnych migrantów z Syrii, Jemenu i Palestyny. Straż Graniczna odnotowuje coraz więcej podobnych przypadków. W ostatnich dniach było to nawet blisko sto takich prób. Jeżeli chodzi o cały luty, to zarejestrowano ok. 1,5 tys. prób, natomiast w styczniu ponad 1,4 tys.

– W dn.26.03. #funkcjonariuszeSG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy🇺🇦do Polski🇵🇱 25,2 tys. osób. Od 24.02.2022 – ponad 10,6 mln os. W dn.26.03. z Polski🇵🇱do Ukrainy🇺🇦odprawiono prawie 27 tys. osób. Od 24.02.2022 – prawie 8,8 mln os – czytamy na Twitterze.

Zapora na granicy polsko białoruskiej

Przypomnijmy, że na granicy trwa budowa zapory elektronicznej, mającej składać się z systemu kamer i czujników. Ma ona mieć ponad 200 km długości, aktualnie działa na odcinku 181 km. Wciąż tworzony jest 25-kilometrowy odcinek, w okolicy Białowieży i Narewki.

Na ten moment zamknięto do odwołania wszystkie drogowe przejścia graniczne z Białorusią. Czynne są jedynie kolejowe przejścia w Siemianówce i Kuźnicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Władzy nie udało się przepchnąć w sejmiku uchwały ws. papieża. Gorące dyskusje deputowanych

źródło: PAP / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również