polskaracja.pl: Nie żyje
źródło: pixabay.com

Nie żyje aktor Marcin Kudełka. Jego głos znało wielu Polaków

Media obiegła smutna informacja o śmierci aktora dubbingowego Marcina Kudełki. Użyczył on swojego głosu w takich animacjach jak “Johnny Bravo”, “Wielki Mistrz. Uwielbialiśmy razem pracować. Spotykać się”, czy “Kaczor Donald przedstawia”.

Kudełka był aktorem filmowym, teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym. Ukończył PWST w Warszawie, a także Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

O śmierci mężczyzny poinformował Marek Bimer, jego przyjaciel. Smutną wiadomość potwierdził także serwis Filmpolski.pl.

Śmierć aktora

-Kudeł, Kudlarz. Przyjaciel. Tyle razem zrobiliśmy. Zrobił ze mną wszystko, co dla mnie wartościowe. Setki rzeczy. To on ostatecznie tworzył jakość. Potrafił wszystko. Wielki mistrz. Uwielbialiśmy razem pracować. Spotykać się – napisał Marek Bimer.

– Z jednej strony był najśmieszniejszym człowiekiem na świecie. Z drugiej niebywale wrażliwym, ciepłym facetem. Myślałem, że będzie żył wiecznie jak jego ukochany dziadek Bolek. Kudeł, bracie, to k…a nie może być prawda… – dodał przyjaciel zmarłego aktora.

Kudełka użyczył głosu głównemu bohaterowi w popularnym serialu “Johnny Bravo”. Mogliśmy go również usłyszeć w filmach “Książę Egiptu” i “101 dalmatyńczyków”.

źródło: Twitter / propolski.pl / rp.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również