polskaracja.pl: Polska prowadzi z Arabią Saudyjską
źródło: screen z Twittera

Mundial 2022. Polska wygrywa mecz z Arabią Saudyjską [WIDEO]

Piotr Zieliński w 39. minucie meczu z Arabią Saudyjską zaliczył celne trafienie. To pierwszy gol reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Katarze.

Piotr Zieliński wykorzystał dogranie Roberta Lewandowskiego i posłał piłkę do siatki. Dzięki bezbramkowemu remisowi z Meksykiem Polska podeszła do meczu z Arabią Saudyjską z jednym punktem. Arabia Saudyjska natomiast po zwycięstwie 2:1 nad Argentyną była prawdziwą rewelacją pierwszej kolejki fazy grupowej.

Druga bramka polskiej reprezentacji

Czesław Michniewicz, po meczu z Meksykiem postawił na taktykę z dwoma napastnikami. Od samego początku do gry weszli: Krystian Bielik, Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik, kosztem Nicoli Zalewskiego, Jakuba Kamińskiego oraz Sebastiana Szymańskiego. Nie da się ukryć, że jest to o wiele bardziej ofensywne zagranie. W 82. minucie Robert Lewandowski w pięknym stylu strzelił drugiego gola, co utwierdziło naszą drużynę w pewnym zwycięstwie. Przeciwnicy zbici z tropu nie mieli już motywacji, by walczyć, chociażby o remis.

Ostatecznie biało-czerwoni zwyciężyli Arabię Saudyjską 2:0. Oznacza to, że na ten moment polska reprezentacja prowadzi w grupie i dysponuje czterema punktami po dwóch meczach.

źródło: Twitter / TVP / Sportowe Fakty