polskaracja.pl duklanowski
źródło: | petycjeonline.com

Duklanowski za udostępnienie danych ofiary pedofilii powinien stracić order? Jest petycja

W petycji obywatele zwracają się do prezydenta Andrzeja Dudy, by ten odebrał odznaczenie Tomaszowi Duklanowskiemu, redaktorowi naczelnemu rządowego Radia Szczecin. Autorzy petycji uzasadniają swój postulat, wskazując, że “w wyniku brutalnej walki politycznej swoimi działaniami doprowadził do możliwości ujawnienia danych osobowych ofiary przestępcy seksualnego”.

29 grudnia 2022 r Tomasz Duklanowski na portalu Radia Szczecin zamieścił artykuł odgrzebujący sprawę skazanego rok wcześniej pedofila. Naczelny rządowego radia podkreślił, że skazany był “aktywnym działaczem «opozycji totalnej»” – przed skazaniem pełnił funkcję pełnomocnika marszałka wojewódzkiego z PO, a także był mężem zaufania Rafała Trzaskowskiego w wyborach.

Duklanowski “ujawnił fakty umożliwiające identyfikację skrzywdzonych dzieci”

Problem w tym, że pracownik rządowego medium zaznaczył, że ofiarami pedofila padły “dzieci znanej parlamentarzystki” i podał dane wystarczające do identyfikacji ofiar. Szybko okazało się, że chodzi m.in. o syna posłanki KO Magdaleny Filiks. Ujawnienie ww. informacji było pierwszym etapem zorganizowanej nagonki rozpętanej przeciwko posłance przez polityków obozu władzy i ich media.

Szerzej sprawę opisywaliśmy już na portalu polskaracja.pl.

Kiedy do Polaków przeniknęła wiadomość, że syn poseł KO odebrał sobie życie (komunikat parlamentarzystki niżej), w mediach społecznościowych pojawiły się wyrazy oburzenia wobec Duklanowskiego, który został wskazany jako winny identyfikacji ofiar pedofila. Tego zdania była m.in. Rada Etyki Mediów, która uznała naczelnego Radia Szczecin “sprawcą wykroczenia przeciwko dziennikarskiej etyce zawodowej”, ponieważ “to on ujawnił fakty umożliwiające identyfikację skrzywdzonych przez pedofila dzieci“.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod grafiką.

REM podkreśliła, że Duklanowski popełnił zarzucane mu czyny “nie z braku staranności, lub w wyniku lekceważenia konsekwencji, jakie dla ofiar pedofila mogło mieć wskazanie, kim są – ale po to, by umieścić przestępcę i jego nieletnie ofiary w kręgu ludzi o poglądach politycznych niezgodnych z linią partii rządzącej [PiS – red.], która kontroluje media publiczne, w tym Radio Szczecin”. M.in. dlatego wskazał na powiązania polityczne, jakie skazany miał przed wyrokiem.

Petycja

Z uwagi na rolę Duklanowskiego w rozpoczęciu nagonki na poseł Filiks i jej dzieci, Polacy wystąpili do prezydenta Andrzeja Dudy z petycją o odebranie naczelnemu Radia Szczecin odznaczenia. Mowa tutaj o Krzyżu Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, czyli V klasy drugiego pod względem starszeństwa odznaczenia cywilnego w RP.

“Mając na uwadze czyn, jakiego dopuścił się Tomasz Duklanowski oraz skutek tego czynu, zasadnym jest podjęcie przez Pana Prezydenta decyzji o pozbawieniu Tomasza Duklanowskiego Orderu – Krzyża Kawalerskiego Odrodzenia Polski (MP z 2020 r. poz. 1143), albowiem odznaczony dopuścił się czynu, wskutek którego stał się niegodny orderu lub odznaczenia, czyli ziściła się przesłanka, o której mowa w art. 36 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 października o orderach i odznaczeniach

– czytamy w petycji.

Autorzy podkreślają, że ewentualne pozbawienie redaktora odznaczenia to “nie byłaby decyzja odosobniona”, ponieważ Krzyżu Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski (IV klasa odznaczenia) został już pozbawiony Walerian Słomka.

Petycję można podpisać elektronicznie.

Źródło: Radio Szczecin / polskaracja.pl

+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 14 =

Zobacz również