polskaracja.pl tvp
źródło: TVP / pasek-tvpis.pl

TVP “bije rekordy manipulacji, aby zrzucić z siebie odpowiedzialność za szczucie i śmierć Mikołaja” [WIDEO]

Niemal od początku marca TVP emituje materiały, w których stara się przekonać, że przeciwnicy polityczni obozu władzy, a w szczególności Platforma Obywatelska i jej lider Donald Tusk, są odpowiedzialni za samobójczą śmierć 15-letniego Mikołaja, syna posłanki KO Magdaleny Filiks.

Mikołaj był ofiarą pedofila Krzysztofa F. i to media rządowe (w tym TVP) podały opinii publicznej informacje wystarczające do zidentyfikowania ofiary, co zdaniem publicysty katolickiego Tomasza Terlikowskiego mogło narazić ją na stygmatyzację i “wtórny gwałt”.

Rada Etyki Mediów (REM) oświadczyła, że winnym ujawnienia personaliów skrzywdzonego chłopca jest Tomasz Duklanowski, pracownik rządowego Radia Szczecin. Jednocześnie REM podkreśliła, że Duklanowski popełnił zarzucane mu czyny “nie z braku staranności, lub w wyniku lekceważenia konsekwencji, jakie dla ofiar pedofila mogło mieć wskazanie, kim są – ale po to, by umieścić przestępcę i jego nieletnie ofiary w kręgu ludzi o poglądach politycznych niezgodnych z linią partii rządzącej“. Przypomnijmy on i inni pracownicy mediów partyjnych starali się kreować powiązania pomiędzy skazanym Krzysztofem F., jednocześnie oskarżali PO i samą matkę skrzywdzonego chłopca o chęć “ukrycia” sprawy w imię “kariery”.

Ujawnienie danych ofiary było początkiem kampanii oszczerstw rozpętanej przez media partyjne przeciwko poseł Magdalenie Filiks. Działania wymierzone w panią poseł prowadzili nie tylko politycy obozu władzy i pracownicy rządowych mediów, ale także internetowe trolle władzy, m.in. Oskar Szafarowicz czy Dariusz Matecki, aktywni głównie w mediach społecznościowych: na TikToku, Facebooku i Twitterze

Kiedy do mediów przeniknęły informacje o tym, że jej syn, Mikołaj, popełnił samobójstwo, TVP stara się przypisać winę za tę tragedię przeciwnikom obozu władzy.

O tym kto i dlaczego uczestniczył w zaplanowanej nagonce przeciwko poseł Filiks pisaliśmy już szerzej na portalu polskaracja.pl.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod grafiką.

TVP oskarża: “Politycy PO odpowiedzialni za śmierć dziecka”

Media społecznościowe obiegło nagranie obrazujące, w jaki sposób stara się przekonać wyborców PiS, że odpowiedzialność za śmierć syna posłanki Filiks ponosi ona sama, a także cała Platforma Obywatelska i przede wszystkim jej lider Donald Tusk.

Materiał rozpoczyna się przypomnieniem, że aresztowanie Krzysztofa F. nastąpiło już we wrześniu 2020 roku i do usłyszenia wyroku, czyli do grudnia 2021 roku przebywał on w areszcie. Narrator podkreśla, że proces był utajniony ze względu na dobro ofiar pedofila.

Następnie autorzy materiału przytoczyli fragment audycji TVP poświęconej tematowi śmierci Mikołaja. TVP atakuje tam opozycję, a lektor z oburzeniem stwierdza, że b. premier Donald Tusk po pogrzebie dziecka “robi konferencję”.

– Donald Tusk tuż po pogrzebie nastolatka urządził konferencję prasową. Tak, tak! – po pogrzebie dziecka Tusk robi konferencję i robi na niej politykę

grzmi narrator telewizji partyjnej.

Następnie przytoczona zostaje wypowiedź lidera PO, w której ten stwierdza, że “Mikołaj został zaszczuty przez brak dyskrecji, brak delikatności, przez złą dyskrecję funkcjonariuszy władzy i tzw. mediów publicznych”.

“Dosłownie chwilę później w mediach rządowych w programie specjalnym pojawiły się takie oskarżenia:”

“MIKOŁAJ FILIKS NIE ŻYJE Z POWODU DZIAŁAŃ POLITYKÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ”, “POLITYCY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ODPOWIEDZIALNI ZA ŚMIERĆ DZIECKA OFIARY PEDOFILA”, PLATFORMA OBYWATELSKA DLA CELÓW POLITYCZNYCH WYKORZYSTUJE ŚMIERĆ DZIECKA” grzmią nagłówki TVP.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod grafiką.

Później autorzy materiału przypominają, że 29 grudnia TVP Info oraz portal rządowego Radia Szczecin opisują sprawę “jakby właśnie się wydarzyła”. Podkreślają, że ofiary pedofila to “dzieci znanej posłanki”, a także podają wiek ofiar pedofila. Podkreślmy, że jedyną posłanką KO w Szczecinie była Magdalena Filiks.

Zwróćmy uwagę na to, że jako pierwsze informację o sprawie opublikował portal TVP Info (godz. 6:28), powołując się przy tym na portal Radia Szczecin, które jednak swój tekst wstawiło o godzin 6:30. Tym samym telewizja partyjna powoływała się na materiał, który jeszcze nie był opublikowany, co pokazuje, że akcja była zaplanowana.

Media rządowe ujawniły sprawę z utajnionego procesu, atakując Platformę za zmowę milczenia. Do ataku dołączyli posłowie PiS. Powtórzmy: Proces pedofila został utajniony jak zawsze w takich przypadkach z uwagi na dobro dziecka

podkreśla autor materiału.

Źródło: Twitter / polskaracja.pl

+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 14 =

Zobacz również