Duklanowski bez orderu polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/RadioPoznan, Facebook/ProtestyzWykrzyknikiem

Tomasz Duklanowski straci Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski? W Internecie można podpisać petycję w tej sprawie

Duklanowski może stracić odznaczenie, za czym optuje inicjatywa Protest z Wykrzyknikiem. Według niej, pracownik Radia Szczecin dopuścił się zachowania “niedopuszczalnego i przekraczającego rzetelność dziennikarską”. Wątkiem w sprawie jest ujawnienie przez Duklanowskiego afery pedofilskiej w Platformie Obywatelskiej.

Tomasz Duklanowski jest odpowiedzialny za ujawnienie afery pedofilskiej w strukturach zachodniopomorskiego oddziału Platformy Obywatelskiej. Inicjatywa Protest z Wykrzyknikiem wytyka dziennikarzowi, że jego działanie dało możliwość ujawnienia tożsamości ofiary Krzysztofa F., co miało wpływ na popełnienie samobójstwa przez 16-letiego Mikołaja Filiksa, syna posłanki Magdaleny Filiks.

Odebranie oznaczenia

Powstała petycja o odebranie Duklanowskiemu Krzyża Kawalerskiego Odrodzenia Polski, który nadano mu w 2020 roku. Według autorów pisma postępowanie pracownika pisowskiego radia naruszyła art. 36 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 października o orderach i odznaczeniach.

Link do petycji:

https://www.petycjeonline.com/pozbawienie_orderu_tomasza_duklanowskiego?fbclid=IwAR1PuRHuZW7JDEhyOaDiX_t4zmXBm3RKMdcUFfpWK9I5cte0hADtJ8FUiyE

źródło: Facebook/Protesty z Wykrzyknikiem

+1
6
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również