Duda - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/@prezydent

Duda atakuje i oskarża Ziobrę: Solidarna Polska blokuje pieniądze z KPO

Duda usłyszał we wtorek pytanie dotyczące listu otwartego, który Ziobro wystosował do Pałacu Prezydenckiego. Podczas konferencji prasowej PAD oskarżył prokuratora generalnego o blokowanie pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Duda zarzucił Ziobrze oraz jego ugrupowaniu blokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. PAD znajduje się obecnie w szwajcarskim Davos na Światowym Forum Ekonomicznym.

Duda oskarża ziobrystów

Przed kilkoma dniami Ziobro wystosował do Dudy list otwarty, który opublikowały sympatyzujące z grupą trzymającą władzę redakcje Do Rzeczy i Naszego Dziennika. Prokurator Generalny zwrócił się do Dudy z apelem, by ten doprowadził do “narodowej debaty i społecznych konsultacji w sprawie warunków przyjęcia KPO”.

– Polacy dowiadują się, że istotną część tych środków stanowi unijna bezzwrotna dotacja. […] Nie wiedzą, że KPO to w istocie ukryty, drogi kredyt. Nie wiedzą, że faktycznie będą musieli go spłacać. […] Nie wiedzą, że według planów Komisji Europejskiej Polska będzie musiała wpłacić z tego tytułu do Unii Europejskiej kwotę co najmniej 300 miliardów złotych

– przekonywał Ziobro w liście.

Duda jest jednak pamiętliwy. Podczas briefingu prasowego PAD przypomniał, że nowelizacja ustawy o SN, której był apologetą “była opóźniana” przez ziobrystów. Dokument zaproponowany przez Dudę w ocenie prezydenta natomiast “znajdował akceptację instytucji europejskich, także Komisji Europejskiej”. Ustawa likwidująca Izbę Dyscyplinarną i powołująca w jej miejscę Izbę Odpowiedzialności Zawodowej ostatecznie została podpisana dopiero 15 lipca 2022 roku, po ponad pięciu miesiącach od jej zaprezentowania.

Solidarna Polska robiła problemy z przyjęciem tego, nie jest to żadna tajemnica. Gdyby to nie zajęło sześciu miesięcy, gdyby nie dano pretekstu Komisji Europejskiej do wykręcenia się ze swoich poprzednich stwierdzeń o akceptacji, do tego poprzez poprawki, które wniesiono, pewnie byłaby inna sytuacja

– zarzucał ziobrystom.

ZOBACZ TEŻ: Aferzysta Mejza postawił na ocieplony wizerunek hipstera i wystąpił u Bąkiewicza, gdzie nazwał opozycję debilami, pajacami oraz rzeźnikami

źródło: bankier.pl

+1
1
+1
4
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również