Ziobro - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/natemat.pl Ziobro i rozsierdzony Kaczyński - polskaracja.pl

Ziobro ma złe wieści dla pisowców: Przygotowujemy się do wariantu oddzielnego startu

Ziobro wystosował list otwarty do prezydenta Dudy w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Prokurator Generalny jest zdania, że decyzje dotyczące KPO powinny zapadać w Warszawie, a nie Brukseli. Koalicjant pisowców zapowiedział jednocześnie, że SP rozważa osobny start do wyborów parlamentarnych.

Ziobro zarzuca Morawieckiemu i PiS pójście na ustępstwa wobec Komisji Europejskiej. W poniedziałek redakcja kojarzonego z władzą “Do Rzeczy” zamieściła “list otwarty” prokuratora generalnego do prezydenta Dudy.

– Panie Prezydencie, decyzje o Polsce powinny zapadać w Polsce, a nie w Brukseli czy Berlinie. Prawie 10,5 miliona Polaków głosowało na Pana, a nie na przewodniczącą Komisji Europejskiej, byłą niemiecką minister Ursulę von der Leyen

– brzmi treść odezwy do prezydenta.

Ziobro wbije władzy nóż w plecy?

– Nie toczymy sporu z panem premierem Mateuszem Morawieckim. My toczymy spór z KE, też i z opozycją, która przedstawia KPO jako mannę z nieba i chce szantażować tymi pieniędzmi, których Polska w mojej ocenie i tak nie otrzyma, ponieważ KE gra o władzę i chce wywrócić Zjednoczona Prawicę

– przekonywał Ziobro.

Prokurator generalny zastraszył pisowców, że jeżeli ci nadal będą realizować wytyczne KE, to wchodzące w skład koalicji SP może samodzielnie wystartować w wyborach parlamentarnych.

– Przygotowujemy się do wariantu oddzielnego startu, ale jesteśmy też gotowi do koalicji

– mówił Ziobro.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Terlikowski zaatakowany przez Semkę dosadnie odpowiada beneficjentowi grupy trzymajacej władzę: “Nie sposób poważnie ustosunkować się do tekstu”

źródło: Polsat News

+1
0
+1
1
+1
5
+1
1
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również