Ziobro
źródło: fot. youtube, Facebook/Donald Tusk

Ziobro atakuje Donalda Tuska: Chce zalegalizować zabijanie

Donald Tusk otrzymał kolejną serię ciosów ze strony pisowców. Tym razem napastnikiem jest prokurator generalny Ziobro, który zarzucił liderowi opozycji demokratycznej, iż ten przyjął na listy polsko-białoruską aktywistkę opowiadającą się za aborcją… po 12 tygodniu ciąży.

Ziobro wystosował ostrą odezwę do Donalda Tuska w sprawie obecności na listach Koalicji Obywatelskiej polsko-białoruskiej aktywistki Jany Szostak. Kandydatka opozycji demokratycznej gościła ostatnio w programie dziennikarki Onetu Beaty Tadli. To właśnie tam Szostak opowiadała m.in. o tym, jak dokonała aborcji.

– Sama wiem, jak to nie jest łatwo być kobietą w Polsce. Moim osobistym doświadczeniem jest to, że również musiałam popełnić aborcję. Musiałam, bo to był mój wybór

– twierdziła Jana Szostak w programie Beaty Tadli.

Szostak dopytywana, czy aborcji dokonała w Polsce, zaprzeczyła. Aktywistka dodała następnie, że popiera pomysł, by aborcji można było dokonać również po 12. tygodniu ciąży. Na pytanie, czy opowiada się za usunięciem dziecka przez cały okres ciąży, Szostak potwierdziła.

– To jest mocne. I to raczej nie przejdzie

– oceniła Beata Tadla.

Ziobro atakuje Donalda Tuska

To, że na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej pojawiła się zwolenniczka zabijania dzieci po 12. tygodniu ciąży postanowiła wykorzystać grupa trzymająca władzę. Ziobro wywęszył “polityczne złoto” i uznał, że radykalizm Szostak posłuży za dobry argument do napastowania Donalda Tuska.

– Jana Shostak – białoruska aktywistka LGBT, która jest kandydatką @Platforma_org – chce zalegalizować zabijanie nienarodzonych dzieci nawet do dnia porodu. Herr @donaldtusk – dotąd dałeś się poznać tylko jako podły kłamca, ale to, że chcesz wprowadzić do Sejmu zwolenników mordowania ludzi, wyklucza Cię z kręgu naszej cywilizacji

– zawyrokował w serwisie X prokurator generalny.

ZOBACZ TEŻ: Koalicja Obywatelska dogoniła PiS w sondażach? Konfederacja z coraz gorszym wynikiem

źródło: TOK FM, Onet, X

+1
1
+1
0
+1
8
+1
0
+1
0
+1
8
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również