Koalicja Obywatelska dogoni PiS? polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/OnetNews

Koalicja Obywatelska dogoniła PiS w sondażach? Konfederacja z coraz gorszym wynikiem

Pracownia United Surveys przeprowadziła sondaż na zlecenie Wirtualnej Polski. Notowania PiS nieznacznie zmieniły się, ale Partia dalej figuruje na pierwszym miejscu w rankingu poparcia. Koalicja Obywatelska szybko zyskuje punkty procentowe kosztem innych ugrupowań.

Partia może liczyć na poparcie 34,5 procent, co daje wzrost 1,6 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego badania. Koalicja Obywatelska cieszyła się poparciem 31,2 procent, czyli jest to wzrost o 3,1 punktu procentowego.

Trzecia Droga otrzymała 9 procent i jest to o 1,6 punktu mniej w stosunku do poprzedniego badania. Z takim samym spadkiem spotkała się Lewica, która uplasowała się na czwartym miejscu z 7,1 procent. W sondażu największy spadek dało się zaobserwować u Konfederacji, na którą planuje zagłosować 7,8 procent ankietowanych, co daje spadek o 5,3 punktu procentowego.

Możliwy remis KO i PiS?

Badanie przewidywało także przeliczenie poparcia na mandaty. Na podstawie zgromadzonych danych, obecny obóz Partii panującej otrzyma ich 196. Z kolei większość uzyskałaby KO wraz z Trzecią Drogą i Lewicą. Łącznie ugrupowania te miałyby 235 mandatów. Koalicja Obywatelska uzyskałaby około 175 mandatów, Lewica – 24, a Trzecia Droga – 36. Konfederacja mogłaby otrzymać 28, lecz nawet w przypadku koalicji z PiS nie zagwarantuje to większości w Sejmie.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
3
+1
0
+1
2
+1
4
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również