polskaracja.pl: Tusk mocno podsumował Kaczyńskiego
źródło: Screen z Twittera

“Boże, jak ja się wstydzę każdego dnia za ten rząd”. Donald Tusk ostro podsumował PiS i Kaczyńskiego

Donald Tusk wystąpił podczas konwencji Nowoczesnej. Lider PO zabrał głos ws. obozu rządzącego i prezesa Kaczyńskiego, którego ostro skrytykował.

Były premier nawiązał do ostatniego spotkania prezesa PiS z wyborcami w Pułtusku.

– Doceniam oczywiście to dyskretne poczucie humoru pana prezesa, chociaż wydaje mi się, że zbyt oczywiste się staje dla wszystkich, że na pewno wygodniej prezesowi debatować w Pułtusku z samym sobą i dziećmi niż z całym Tuskiem w jakiejś otwartej debacie publicznej – powiedział Tusk.

Donald Tusk: w Polsce rządzi kilkanaście mafijnych rodzin

Polityk przyznał, że w naszym kraju mamy do czynienia z rządami oligarchicznymi. Stwierdził, że aktualny rząd nie ma w rzeczywistości pojęcia, jakie problemy doskwierają Polakom i ich rodzinom koncentrując się jedynie na własnych interesach.

– Ten autoironiczny piknik rodzinny kosztem rodzin z Pułtuska jeszcze raz przypomina nam o tym, że w Polsce rządzi kilka czy kilkanaście mafijnych rodzin, bo tak naprawdę wygląda dzisiaj PiS-owska władza – skwitował lider PO.

Nie przebierając w słowach, były premier podsumował, że okropnie wstyd mu za rządzących, chociażby za fakt doprowadzenia do wysokiej inflacji.

– Boże, jak ja się wstydzę każdego dnia za ten rząd, jak czytam statystykę np. taką, że w Europie, nie w Unii, w całej Europie, są trzy kraje, które mają najwyższą inflację: Turcja, Węgry i Polska na trzecim miejscu – powtórzył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek zdecydował. Polska ma nowego kardynała

źródło: wp.pl / Radio ZET

+1
1
+1
4
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również