polskaracja.pl kowalczyk
źródło: Henryk Kowalczyk / protest | YouTube/Polska Agencja Prasowa / YouTube/farmer.pl

Wkurzeni rolnicy otoczyli ministra Kowalczyka. Polityk ratował się ucieczką [WIDEO]

Wizyta ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka (PiS) na targach rolnych w Kielcach musiała miała element nieprzewidziany w programie. Polityk obozu władzy został otoczony przez protestujących rolników, którzy skandowali hasła takie jak “judasze” i “złodzieje”. W ucieczce przed wkurzonymi Polakami ministrowi musieli pomagać funkcjonariusze policji i ochrona.

Kowalczyk wizytował targi AgroTech, gdzie swoją ofertę prezentowało ok. 400 wystawców z piętnastu krajów. Polityk podczas wydarzenia przeglądał sprowadzone maszyny rolnicze, część z nich nawet próbował samodzielnie testować.

Kowalczyk przepędzony przez rolników

Kiedy usiadł za kierownicą jednego z prezentowanych ciągników, pojazd został szybko otoczony przez tłum protestujących rolników. Zrobiło się naprawdę głośno: rolnicy skandowali hasła takie jak “złodzieje”, “judasze” i “spi***zaj dziadu”.

Polityk obozu władzy szybko postanowił ratować się ucieczką, w czym musieli mu pomóc funkcjonariusze policji i ochrona. “Echo Dnia” donosi, że podczas incydentu doszło do przepychanek pomiędzy protestującymi obywatelami a ochroną polityka.

Niedługo potem Kowalczyk zorganizował konferencję prasową, która także była przerywana okrzykami protestujących Polaków. Polityk twierdził, że zapraszał rolników do dialogu, ale ci go nie posłuchali.

– Trudno rozmawiać w hałasie i gwizdach

ubolewał przedstawiciel PiS.

Oszukana Wieś

Protest organizowali rolnicy zrzeszeni w organizacji “Oszukana Wieś“. Starali się nagłośnić problemy polskiego rolnictwa, podkreślając, że obecna ekipa rządząca przymyka na nie oczy. Wspominali m.in. o niekontrolowanym imporcie niskiej jakości zboża z Ukrainy, które ma zagrażać krajowym producentom.

Na pewno na żniwa dla polskiej pszenicy w polskich magazynach zabraknie miejsca, eksport zboża idzie bardzo opieszale, ale za to import z Ukrainy idzie pełną parą. Nasze postulaty, które składamy już od pół roku, w ogóle nie są brane pod uwagę, ministerstwo nie robi nic. Wygląda na to, że Ministerstwo Rolnictwa usnęło

mówi Wiesław Gryń ze stowarzyszenia “Oszukana Wieś” w rozmowie z “Tygodnikiem Poradnikiem Rolniczym”.

CZYTAJ TEŻ: Jak kombinują pracownicy TVP by zarobić więcej? “Jeśli się kundlić, to nie za 5 złotych”

Źródło: Twitter / Echo Dnia / Tygodnik Poradnik Rolniczy

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 14 =

Zobacz również