polskaracja.pl: Papież Franciszek
źródło: Annett_Klingner, pixabay.com

“Wciąż żyję”. Papież Franciszek opuścił klinikę Gemelli

W ostatnich dniach nie brakowało doniesień o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia u papieża Franciszka. Duchowny trafił do kliniki Gemelli w Rzymie z podejrzeniem zawału. Miał również problemy z oddychaniem. Ostatecznie lekarze wykryli u niego infekcyjne zapalenie oskrzeli.

Papież Franciszek opuścił klinikę Gemelli w sobotę 1 kwietnia. Nie ukrywał, że jest w świetnym nastroju. – Wciąż żyję – powiedział do dziennikarzy zgromadzonych przed budynkiem.

Przywódca Kościoła potwierdził zgromadzonym, że zamierza poprowadzić mszę św. w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra.

Franciszek wraca do pracy

W piątek dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni, poinformował, że papieżowi w czasie pobytu w szpitalu pomagało wiele osób w tym lekarze, pielęgniarki i żandarmi. Jak informuje Vatican News, Ojciec Święty odwiedził po południu dzieci na pediatrycznym oddziale onkologicznym i wręczył im kilka prezentów. Wiadomo, że były to jajka z czekolady, książki i różańce. Dodatkowo rozmawiał z dziećmi o ich sytuacji i zdrowiu. W sobotę duchowny wyszedł ze szpitala.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bill Gates obiecuje, że powstanie technologia, która zmieni cały świat. “Osiągniemy punkt zwrotny”

źródło: RMF FM / TVN24

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również