polskaracja.pl: Bill Gates zapowiada nową technologię
źródło: Domena Publiczna

Bill Gates obiecuje, że powstanie technologia, która zmieni cały świat. “Osiągniemy punkt zwrotny”

Bill Gates podzielił się nowymi przewidywaniami nt. zmian czekających ludzkość w przyszłości. Założyciel Microsoftu uważa, że już niedługo zetkniemy się z technologią, o jakiej nam się nie śniło. Dodał, że jej stworzenie będzie równoznaczne z całkowitą zmianą świata, w jakim żyjemy.

W ocenie Billa Gatesa już w ciągu najbliższych 10 lat ludzkość opracuje technologię jazdy samochodów autonomicznych. Miliarder dodaje, że będzie to zmiana na taką skalę jak wprowadzenie po raz pierwszy komputerów osobistych. By potwierdzić swoje słowa, opublikował w mediach społecznościowych wpis z rozpiską poziomów automatyzacji jazdy, którą opracowało Towarzystwo Inżynierów Motoryzacji.

Gates: Osiągniemy punkt zwrotny

– Wierzę, że w ciągu następnej dekady osiągniemy punkt zwrotny. Kiedy to się stanie, AV (automatic vehicles, czyli pojazdy automatyczne – przyp.red.) zmieni transport tak radykalnie, jak komputer osobisty zmienił pracę biurową – czytamy wpis Gatesa.

Jak podkreślił, aktualnie rozwój motoryzacji uplasował się między drugim a trzecim poziomem. Oznacza to tyle, że technologia przejdzie ze stanu, w którym człowiek jest w stanie monitorować środowisko jazdy, do innych dużo bardziej zaawansowanych poziomów. Wtedy monitoruje je już zautomatyzowany system.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Janusz Korwin-Mikke przeszedł operację plastyczną? Zaskakujące nagranie

źródło: o2.pl / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również