TVN - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/tvnpl

Telewizja TVN zagrożona. Partia szykuje przedwyborczy bat na opozycyjną stację

Telewizja TVN przygotowała ostatnio reportaż “Franciszkańska 3”, który stawia w negatywnym świetle Karola Wojtyłę. W odwecie grupa trzymająca władzę rozpoczęła zaciekłą kampanię wymierzoną w amerykańską stację w Polsce.

TVN ponownie znalazła się na celowniku pisowców. Ci zamierzają podjąć kolejną próbę wpłynięcia na niezależność największej opozycyjnej stacji.

Znajdzie się kij na TVN?

Pretekstem do podjęcia nowego ataku był reportaż z serii “Bielmo” autorstwa dziennikarza Marcina Gutowskiego. Na czym miałaby polegać ofensywa? PiS chce złożyć skargę do KRRiT.

– Przymierzamy się do tego, aby złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania TVN w tej sprawie, tego paszkwilu, bo trudno to nazwać materiałem reporterskim. Na pewno ten paszkwil nie zostanie sam sobie pozostawiony, będzie na pewno też z naszej strony interwencja

– przekazał we wtorek K. Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

– Na tej podstawie stacja, która mieni się stacją mówiącą całą prawdę całą dobę, próbuje uderzyć w obraz człowieka, który jest największym Polakiem w historii Polski. Uderzają w największego Polaka w historii Polski, którego imię jest znane na całym świecie i którego imię też spowodowało, że w tej chwili żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce

– przekonywał polityk grupy trzymającej władzę.

Co więcej, Sobolewski utrzymuje, że reportaż TVN24 wpisuje się w “wojnę hybrydową” inspirowaną zdaniem pisowców przez Federację Rosyjską. Trudno jednak brać te opowieści na poważnie, biorąc pod uwagę to, że stacja należy do amerykańskiego kapitału Warner Bros. Discovery.

ZOBACZ TEŻ: Orlen i Poczta Polska podjęły decyzję ocenzurowania Tygodnika NIE za okładkę z Wojtyłą

źródło: wiesci24

+1
0
+1
0
+1
9
+1
2
+1
18
+1
8
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również