polskaracja.pl sobolewski
źródło: Krzysztof Sobolewski / Jarosław Kaczyński | YouTube/RMF24 / fot. Patrycja Kamińska/Kancelaria Sejmu

Sobolewski zdradził, że PiS nie ma programu. Ujawnił, kiedy Partia go przedstawi

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski ujawnił, kiedy Partia przedstawi swój program wyborczy. Nie wyjaśnił, jakiego rodzaju pomysłów obywateli powinni się w nim spodziewać, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że władza zamierza postawić na stary, sprawdzony sposób zdobywania poparcia.

Sobolewski w audycji Programu 1 Polskiego Radia pt. “Sygnały dnia” zdradził, że najpóźniej pod koniec czerwca Partia planuje przedstawić swój program wyborczy. Wydawałoby się mało prawdopodobnym, że partia, która od blisko ośmiu lat trzyma władzę w Polsce, może nie mieć programu. Okazuje się jednak, że o braku programu publicznie mówią członkowie najwyższego szczebla aktywu partyjnego PiS.

Sobolewski: Najpóźniej w czerwcu ogłosimy program

Spotykają się wszyscy liderzy naszej Zjednoczonej Prawicy, nasi parlamentarzyści, radni, samorządowcy. Rozmawiamy na spotkaniach z Polakami, co jest ich bolączką i czego oczekują. I z tego chcemy też końcem czerwca przedstawić program

– mówił polityk.

Już w połowie marca w rozmowie z TVP Info Sobolewski tłumaczył, że działacze partyjni dopiero “rozmawiają z Polakami” nt. programu.

Rozmawiamy z Polakami właśnie o programie, chcemy usłyszeć od Polaków jak przyjęli dotychczasowe nasze działania i czego oczekują, do czego aspirują

– ogłosił w telewizji rządowej.

Słowem, sam sekretarz generalny PiS przyznał, że Partia nie posiada programu i dopiero zamierza dowiedzieć się od wyborców, co ma robić.

PiS zastosuje stary, sprawdzony sposób?

Jak ujawniła “GW”, politycy PiS już przygotowują odpowiedź na postulaty wyborcze swoich przeciwników politycznych z Platformy Obywatelskiej. Ich propozycje Partia zamierza skontrować starą, sprawdzoną metodą zdobywania poparcia – podwyższeniem świadczeń przyznawanych części obywateli.

Podobno w partii Jarosława Kaczyńskiego zapadła już decyzja w sprawie podwyższenia wprowadzonego przez rząd Szydło świadczenia 500 plus. Uzasadnienie dla tego rodzaju kroków (szczególnie ryzykownych w obliczu kryzysu gospodarczego) dostarcza badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster, z którego wynika, że podniesienie świadczenia 500 plus może pomóc Partii w odbudowaniu poparcia.

CZYTAJ TEŻ: Emilewicz mówiła nieprawdę w programie Piaseckiego. “Nie mam sobie nic do zarzucenia”

Źródło: Program 1 Polskiego Radia / gazeta.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =

Zobacz również