polskaracja.pl sobolewski kaczyński
źródło: Krzysztof Sobolewski, Jarosław Kaczyński, Sylwia Sobolewska | twitter.com/Krzysztof Sobolewski

Sobolewski (PiS): “To jest program Korea Północna+”. Powiedział, kiedy Kaczyński wraca do objazdu po Polsce

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, w wywiadzie udzielonym dla rządowego Polskiego Radia wskazał, kiedy szef Partii Jarosław Kaczyński zamierza powrócić do jeżdżenia po Polsce i odbywania spotkań z aktywem partyjnym i zwolennikami obozu władzy. Twierdził także, że zna “zręby zarysu programu PO, który tak skrzętnie jest skrywany”.

Pan prezydent Rafał Trzaskowski ujawnił chyba zręby zarysu programu PO, który tak skrzętnie jest skrywany przed Polakami i to można będzie nazwać za chwilę chyba programem „Korea Północna +”. Przypomnę tylko, że pan Rafał Trzaskowski oprócz tego, że jest prezydentem Warszawy, jest też wiceprzewodniczącym PO

mówił sekretarz Partii.

Sobolewski twierdzi: To jest program “Korea Północna+”

Polityk straszył wyborców, że “zręby zarysu programu PO” zakładają wykreowanie realiów, w których “samochód jest towarem luksusowym lub go nie ma“, zaś ubrania są “zazwyczaj nie nowe tylko używane”, a ponadto “pokarm spożywa się rzadko”. Nie wskazał, które punkty programu Platformy Obywatelskie zakładają reglamentacje samochodów, ubrań bądź żywności dla Polaków. Tego rodzaju sugestie to w ostatnich dniach stały motyw kampanii wyborczej prowadzonej przez PiS. Powiązany z obozem władzy poseł Łukasz Mejza straszył nawet, że po odsunięciu PiS od władzy Polacy będą musieli “jeść świerszcze” oraz “wrócą na brytyjskie zmywaki”, o czym pisaliśmy na portalu polskaracja.pl.

Można powiedzieć, że to jest taki troszkę program „Korea Północna +”, gdzie dążeniem tych lewackich ideologii jest do ideału, czyli Korei Północnej

twierdzi Sobolewski. Wskazał, że “słyszymy o różnych sytuacjach”, kiedy w Korei Północnej “zagrożone głodem jest kilka milionów ludzi”.

Polityk odniósł się do pomysłów wystartowania w wyborach razem z ludźmi Pawła Kukiza.

Na pewno takim elementem, może to nie jest za dobre słowo, ale na pewno taką perspektywą jest perspektywa rozmów z Kukiz’15, z przewodniczącym Kukizem i to oczywiście jest kwestia list, kwestia tego, jak będą te listy wyglądały. To jest też przed nami perspektywa kilku miesięcy

podkreślił Sobolewski.

Polityk wzbraniał się przed ujawnieniem szczegółów programu wyborczego PiS, mówiąc, że podanie dokładnie programu wyborczego to “jest kwestia 3-4 miesięcy”. Pytany o to, kiedy Jarosław Kaczyński wznowi swoje występy przed aktywem partyjnym, wyjaśnił, że to “kwestia 2-3 tygodni”.

Zawrotna kariera żony polityka

Krzysztof Sobolewski od dłuższego czasu odgrywa ważną rolę w Partii, a jego znaczenie wewnątrz obozu władzy jest tak istotne, że w mediach bywał nawet nazywany szarą eminencją PiS. Stał się szerzej znany Polakom dzięki aferze z roku 2021, kiedy media ujawniły posady, jakie w spółkach Skarbu Państwa otrzymała jego żona Sylwia (nazwisko panieńskie Klewin)

Jak podaje portal NaTemat, Sylwia Klewin wyszła za Krzysztofa Sobolewskiego 6 maja 2017 roku, a na ślubie pojawił się nawet sam Jarosław Kaczyński.

Według relacji portalu, jeszcze w tym samym miesiącu miała otrzymać posadę w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. W 2018 roku miała pracować w PFR Nieruchomości. Tego samego roku otrzymała stanowiska w radach nadzorczych PKO TFI (spółce zależnej od banku PKO kontrolowanego przez Skarb Państwa) i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Centrum Badań Jakościowych. Otrzymała także posadę dyrektorki działu systemów zarządzania i ryzyka korporacyjnego w państwowym Orlenie.

Pod koniec 2019 roku zasiadła w radzie nadzorczej Anwil spółki zależnej od PKN Orlen. Już na początku 2020 roku weszła w skład rady nadzorczej firmy Orlen Paliwa.

Źródło: natemat.pl / Polskie Radio 24

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 1 =

Zobacz również