polskaracja.pl: Joe Biden
źródło: Screen z Twittera

Prezydent Joe Biden zapytany o wizytę w Polsce. Zaskakująca reakcja polityka

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre oświadczyła, że wizyta prezydenta Bidena w Polsce jest przejawem silnej solidarności.

Już w przyszłym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych pojawi się w Polsce. Joe Biden zamierza rozmawiać z Andrzejem Dudą i wziąć udział w środowym szczycie przywódców państw wschodniej flanki NATO. Wygłosi również przemówienie do naszych rodaków.

– Za każdym razem, kiedy przemawia, prezydent mówi także do Amerykanów, nawet kiedy jest za granicą. Ważne jest, żeby na to zwrócić uwagę. (Prezydent Biden) uda się do Polski, co jest bardzo silnym przejawem solidarności. Jeszcze raz podkreślamy nasze wsparcie dla Ukrainy w tej brutalnej wojnie, którą niemal rok temu rozpętała Rosja. Dla prezydenta ważne jest ukazanie naszego partnerstwa, pokazanie, że wspieramy także naszych sojuszników z NATO. Także całą wschodnią flankę. I to właśnie zobaczymy – powiedziała Jean-Pierre.

Joe Biden odwiedzi Polskę

Zaplanowana na 20-22 lutego wizyta Joe Bidena w Polsce ma być wyjątkowa. Komentarz w tej sprawie wygłosił szef MZS Zbigniew Rau, który wyjaśnił, że przedmiotem rozmów mają być głównie kwestie pomocy dla Ukrainy oraz temat wschodniej flanki NATO. Przypomnijmy, że amerykański przywódca odwiedził Polskę w marcu ubiegłego roku, po rosyjskiej napaści na Ukrainę. Przemawiał wówczas na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

W czasie czwartkowej konferencji prasowej Joe Biden komentował temat zestrzelenia przez amerykańskie myśliwce niepożądanych obiektów w przestrzeni powietrznej USA. Na polecenie amerykańskiego prezydenta nad wodami stanu Alaska został zestrzelony “obiekt znajdujący się na dużej wysokości”. Podobnie postąpiono z obiektami nad jeziorem Huron. Podsumowano jedynie, że były to “obiekty bezzałogowe”. Jeszcze przed końcem spotkania z mediami z tłumu padło pytanie ws. Polski. Korespondent Polskiego Radia w USA Marek Wałkuski zapytał Bidena, dlaczego akurat ten kraj zamierza odwiedzić w rocznicę wojny i co chce przekazać światu. Wtedy polityk nic nie odpowiedział, a jedynie tajemniczo się uśmiechnął. Następnie wyszedł z sali.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grupa trzymająca władzę dokonuje inwazji na TikToka. Partia tym oto przekazem chce zawalczyć o młody elektorat

źródło: wp.wiadomości / TVN24

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również