polskaracja.pl giertych matecki
źródło: Dariusz Matecki / Roman Giertych | Youtube/PrawicowyInternet / Youtube/Onet News

Roman Giertych: “Dopilnuję tego osobiście”. Mocna deklaracja mecenasa wobec Mateckiego

Mecenas Roman Giertych w mediach społecznościowych wskazał, jaki wyrok może otrzymać Matecki, który uczestniczył w zaplanowanej i koordynowanej nagonce przeciwko poseł Magdalenie Filiks. “Za wasze szczucie pójdziecie siedzieć. Dopilnuję tego osobiście” – podkreśla prawnik.

Dariusz Matecki członek Solidarnej Polski, z ramienia kierownictwa politycznego wysunięty na czoło walki w Internecie, jest jedną z osób, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w rozwijaniu medialnej kampanii przeciwko poseł KO Magdalenie Filiks, którą charakteryzowaliśmy już na portalu polskaracja.pl. Matecki wykorzystując zarządzane przez siebie grupy na Facebooku kolportował zdjęcia przedstawiające posłankę i pedofila, którzy skrzywdził jej dzieci. Przykład poniżej (Matecki usunął ten wpis ale w Internecie nic nie ginie)

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod grafiką.

Roman Giertych: Matecki pójdzie siedzieć

To zaangażowanie w ataki przeciwko parlamentarzystce wytknął Mateckiemu mecenas Giertych, deklarując jednocześnie pomoc przy wyegzekwowaniu sprawiedliwości od sprawców.

“Zachęcam pana Duklanowskiego [pracownik mediów publicznych, który według Rady Etyki Mediów jest winny ujawnienia personaliów syna posłanki Filiks – red.] i Mateckiego do obejrzenia tego nagrania [film pt “Szczucie Zabija” zamieszczony przez mecenasa – red.]. Za wasze szczucie pójdziecie siedzieć. Dopilnuję tego osobiście

– zadeklarował Roman Giertych.

Zarzuty skierowane pod adresem Duklanowskiego i Mateckiego prawnik precyzuje we wspomnianym filmie.

– Szczucie z wykorzystaniem materiałów z postępowania karnego nie tylko jest niemoralne, haniebne czasem, ale jest przestępstwem. Art. 241 Kodeksu karnego mówi tak: “Kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego podlega karze pozbawienia wolności do lat 2”. Tej samej karze – paragraf 2 i to jest ten przypadek – podlega kto, rozpowszechnia publicznie wiadomości z rozprawy sądowej prowadzonej z wyłączeniem jawności (…) Sprawa ujawnienia danych osobowych ofiary przestępstwa pedofilii (…) jest oczywistym przestępstwem. Składam publicznie zawiadomienie odnośnie możliwości popełnienia przestępstwa z Art. 241, § 2 k.k. przez pana Duklanowskiego, pana Mateckiego i inne osoby

– wyjaśnił adwokat.

W mediach społecznościowych stwierdził, że przytoczony wpis “nie spodobał się Mateckiemu”, który miał grozić adwokatowi pozwem.

“Ty się synuś zastanawiaj ile dostaniesz za ujawnienie twarzy pani poseł Filiks w kontekście informacji o skrzywdzeniu jej syna. Ja bym ci dał 2 lata, ale jeśli kwalifikacja będzie z 148 Kk [Zabójstwo – red.] (zamiar ewentualny), to możesz dostać 8. A jeśli chodzi o próby zastraszania mnie, to jakby ci to delikatnie powiedzieć. Źle trafiłeś.:

– odpowiedział mecenas.

Źródło: Twitter / YouTube/Roman Giertych – oficjalny

+1
0
+1
1
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 18 =

Zobacz również