polskaracja.pl: Richard Branson rezygnuje z kosmicznego wyścigu
źródło: Screen z kanału YouTube

Richard Branson wycofuje się z kosmicznego wyścigu z Elonem Muskiem? Miliarder podał powody

Richard Branson twórca Virgin Group poinformował o zawieszeniu prac jednej z kosmicznych spółek. Wygląda na to, że miliarder wycofa się z jednego etapu kosmicznego wyścigu z Elonem Muskiem. Postanowił wyjaśnić, co jest przyczyną takiej decyzji.

Virgin Orbit miała zająć się wysyłaniem satelitów na orbitę Ziemi. Teraz okazuje się, że firma zawiesiła pracę, zanim jeszcze doszło do jakiejkolwiek większej aktywności. Wiadomo, że problemem ma być brak środków na kolejne próby. Działalność spółki została nagle zawieszona, a pracownicy zostali wysłani na urlop. Ponadto dowiedzieli się, że takie ograniczenie kosztów umożliwi znalezienie chętnych inwestorów, którzy mogliby dofinansować spółkę.

– „Virgin Orbit planuje zawieszenie działalności całej spółki od 16 marca. Nowe wiadomości w sprawie potencjalnego wznowienia prac zostaną przekazane w nadchodzących tygodniach” – poinformowano w komunikacie.

Boeing 747, który nazwano “Kosmiczną dziewczyną” wystartował 9 stycznia z lotniska Newquay. Niestety start wiązał się z pewnym niepowodzeniem i awarią.

– Wygląda na to, że rakieta LauncherOne miała anomalię, która uniemożliwiła nam wejście na orbitę w celu przeprowadzenia misji – mówił Christopher Relf, dyrektor systemów inżynieryjnych i weryfikacji w Virgin Orbit.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bezmyślna motocyklowa przejażdżka. To mogło zakończyć się tragedią

źródło: CNN / wprost.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również