polskaracja.pl: Joe Biden
źródło: Screen z Twittera

Kolejne wpadki Bidena. Pomylił nawet okoliczności śmierci swojego syna [WIDEO]

Prezydent Joe Biden zalicza coraz więcej kompromitujących wpadek. Czy to przez wiek polityka, czy może kryje się za tym coś więcej? Przywódca USA odwiedził Hallandale Beach na Florydzie.

W czasie przemówienia pomylił wojnę na Ukrainie z wojną w Iraku i okoliczności śmierci swojego syna. Zabawne wpadki polityka miały miejsce we wtorek. Biden w pewnym momencie sam przyłapał się na pomyłce, a już po chwili popełnił kolejną…

– Mówią o inflacji… inflacja jest obecnie problemem ogólnoświatowym z powodu wojny w Iraku, cen ropy i tego, co robi Rosja… przepraszam, wojna w Ukrainie – mówił prezydent USA.

Na tym jednak nie koniec

– Myślę o Iraku, bo tam zginął mój syn – stwierdził Joe Biden, a wszystko się nagrało.

Przypomnijmy, że syn prezydenta Beau Biden służył w Iraku w 2009 roku. Nie poległ jednak w czasie wojny, a zmarł w wieku 46 lat w wyniku ciężkiej choroby nowotworowej w 2015 roku. Był prawnikiem wojskowym w Gwardii Narodowej Armii Delaware. Joe Biden prawdopodobnie chciał zasugerować, że rak syna wywołany był toksycznymi odpadami w dołach w amerykańskich bazach wojskowych. Nie da się jednak ukryć, że jego “wpadki” wywołały wiele konsternacji w mediach.

Szczęśliwie kilka minut później polityk zreflektował się i ponownie nawiązał do śmierci syna. Przy okazji dyskusji o cenie leków na receptę powiedział, jak zmarł Beau.

– Mój syn, który zmarł na glejaka 4. stopnia, koszt tych leków był ogromny – wyjaśnił amerykański przywódca.

źródło: Twitter / Polsat News / The New York Times

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również