polskaracja.pl: Zełenski
źródło: Flickr/President Of Ukraine

“Razem bronimy wolności”. Zełenski zabrał głos po przemówieniu wygłoszonym przez prezydenta USA 

Prezydent USA Joe Biden złożył wizytę w Warszawie i spotkał się z przedstawicielami polskiego rządu. Polityk wygłosił przemówienie skierowane do Polaków i Ukraińców. W swoim wystąpieniu poruszył fundamentalną kwestię, jaką jest wojna na Ukrainie.

– Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, cały świat został poddany próbie, Ameryka, NATO, wszystkie państwa demokratyczne. Pytanie było, czy będziemy silni, czy będziemy stać jako sojusznicy. Rok później mamy odpowiedź: jesteśmy mocni, zjednoczeni, świat nie odwróci wzroku. Czy będziemy bronić wolności demokracji? Już znamy odpowiedź: bronimy i będziemy jej bronić. Wczoraj powiedziałem prezydentowi Zełenskiemu, że będziemy bronić tych wartości, mimo wszystko – mówił prezydent USA.

– Będziemy bronić suwerenności narodów i demokracji. Putin się mylił. Naród ukraiński jest za mocny, a demokracje zjednoczone i silne. Zamiast finlandyzacji NATO Putin doczekał NATO-izacji Finlandii. Niech Rosja wie o tym, że atak na jakiegokolwiek członka NATO, to atak na całe NATO. To święta zasada – dodawał Joe Biden.

Po wygłoszonym przez amerykańskiego przywódcę przemówieniu komentarz na Twitterze zostawił prezydent Zełenski. Ukraiński prezydent zacytował słowa Bidena o tym, że “Kijów stoi mocno i dumnie, a co najważniejsze jest wolny”.

Jest komentarz Zełenskiego

Prezydent Ukrainy wyraził podziękowanie dla prezydenta USA oraz polskiego prezydenta za słowa otuchy i ogromnego wsparcia.

– Dziękuję Joe Bidenowi i całej Ameryce za przywództwo w mobilizowaniu świata do poparcia wolności i za pomoc dla Ukrainy. Razem zmierzamy do wspólnego zwycięstwa i musimy je zapewnić już w tym roku! – powiedział.

Zwracając się do prezydenta Dudy, oświadczył, że najważniejsza jest walka o wolność.

– Dziękuję Panie Prezydencie @AndrzejDuda za ważne słowa. Nie ma wolności bez solidarności, tak jak nie ma wolnej Europy bez wolnej Ukrainy. Razem bronimy wolności i razem zwyciężymy! Ukraina, Polska i wszyscy, którzy cenią sobie światowy porządek oparty na zasadach – napisał Wołodymyr Zełenski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wizyta Joe Bidena w Polsce. Ekspertka od mowy ciała oceniła wystąpienie polityka

źródło: PAP / twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również