Polacy wierzą w USA polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/DavidSwenson

Zaufanie Polaków wobec USA jest duże i dalej rośnie. “To jedyny ratunek przed Rosją”

Przedsiębiorstwo Pew Research Center z USA opublikowało wynik sondażu badającego międzynarodowe nastroje wobec Stanów Zjednoczonych oraz prezydenta Bidena. Wyniki jasną wskazują, że wiele nacji zmieniło nastawienie po ataku Rosji na Ukrainę. Na samym szczycie rankingu zaufania wobec Wujka Sama figuruje Polska, gdzie większość pokłada w nim nadzieję utrzymania pokoju na świecie.

W badaniu mocno zwrócono uwagę na Polskę i Węgry, których sam stosunek do Rosji mocno się od siebie różni. Polacy otwarcie mówią, że Kreml stanowi zagrożenie dla ich kraju, z kolei Węgrzy nie obawiają się agresji ze wschodu. 76% pytanych rodaków uważa, że relacje z USA są dla nas ważniejsze niż z Rosją. Daje to wynik o 10 punktów procentowych większy niż w ubiegłym roku. Natomiast Węgrzy w tej kwestii są zgodni jedynie w 17%.

Polska ślepo wierzy Amerykanom?

93% Polaków pozytywnie odnosi się do NATO, innego zdania jest jednak 56% Węgrów. Badanie przewidziało także pytanie dotyczące prezydenta Zełenskiego. 7 na 10 Polaków i tylko 1 na 10 Węgrów darzy sympatią ukraińskiego lidera. Popieramy także pomysł zaostrzenia sankcji wobec Rosji. Podobnym poparciem wśród obywateli kraju nad Wisłą może cieszyć się Joe Biden z wynikiem 83% wśród badanych.

źródło: Donald.pl

+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
8
+1
0
Udostępnij:

Autor

Piotr Ratajczyk

Regionalista i gęboznawca. Jak mu dadzą, to zje. Średnia propaganda, średnia kuchnia, średni film.

Zobacz również