PiS
źródło: fot. youtube

Program PiS jest jasny i prosty: Wzrost biedy, nędzy, podatków i obrócenie Polski w kołchoz

PiS szykuje się do walki o głosy najbardziej otępiałej warstwy społecznej, łasej na pieniądze Polaków lepiej zarabiających. Grupa trzymająca władzę na ostatnim kongresie Partii ogłosiła m.in. waloryzację 500 plus. Nowe 800 plus zdaniem ekonomistów zupełnie pogrąży polską gospodarkę i sprowadzi ją na samo dno.

PiSowcy chcą za wszelką cenę utrzymać się u władzy, nawet jeśli w grę wchodzi ekonomiczny upadek kraju. Niedawno były członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Marian Noga w rozmowie z portalem Money nie pozostawił złudzeń co do przedwyborczych obietnic:

– Podniesienie 500 plus do 800 plus spowoduje “dosypanie” pieniędzy na rynek, gdzie nawis inflacyjny [zbyt duża ilość gotówki na rynku – red.], wynoszący dzisiaj około 300 mld złotych, zwiększy się o kolejne 30 mld zł

przestrzega ekonomista.

PiS chce sprowadzić Polskę na dno

Partia od 2024 zamierza podnieść świadczenie 500 plus do 800 złotych. Między innymi ten sztandarowy program grupy trzymającej władzę doprowadził do osiągnięcia najwyższej inflacji od ponad 30 lat. Żeby komuś dać, trzeba innemu zabrać. Tym samym grabież wejdzie na kolejny wyższy poziom, a pracujący Polacy będą zarabiać jeszcze mniej niż dotychczas.

– Programowy gnój, który rozrzucił Kaczyński, to najgorsza mieszanka populizmy z kretynizmem. Jest to działanie tak szkodliwe, że w normalnym kraju ten polityk zostałby pogoniony przez ludzi natychmiast. Idiotyzmy opowiadane przez polityków PiS pokazują jak bardzo są zdesperowani i boją się utraty władzy.

oceniają dziennikarze antyrządowego portalu wiesci24.

ZOBACZ TEŻ: PiS obiecuje 800 plus. Ekspert tłumaczy, jak opłakane skutki to przyniesie

źródło: wiesci24

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również