polskaracja.pl: Kaczyński obiecuje 800 plus
źródło: Screen z kanału Youtube

Będzie 800 plus? Kaczyński składa obietnice na konwencji PiS. Internauci nie wytrzymali

Kiedy wydaje nam się, że nic już nie może nas zaskoczyć, pojawia się Kaczyński na konwencji programowej swojego ugrupowania. Polityk PiS oświadczył, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 plus zostanie zwiększone do 800 plus. Osoby, które lepiej orientują się w realiach gospodarczych doskonale wiedzą, że jest to pomysł zupełnie nietrafiony, aby nie rzec, że wręcz szkodliwy.

Kaczyński zapowiedział również bezpłatne leki od 65. roku życia, a także dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Szalonym obietnicom nie było końca, co zresztą słychać na nagraniu.

– Od nowego roku program 500 plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus – mówił wódz pisowców.

– Oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych, ale sądzę, że można też powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji, ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia – dodał podczas spotkania.

Na tym jednak nie koniec. Lider PiS złożył także obietnicę polskim kierowcom.

– Jest kwestia, trochę mniejszej wagi, ale dla bardzo wielu ludzi dolegliwa, dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Jeżeli chodzi o opłaty państwowe to, jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie my to zniesiemy – mówił polityk.

Kaczyński obiecuje gruszki na wierzbie

Kaczyński podkreślił, że nie są to “ostatnie konkrety na te wybory”, a już niedługo padną kolejne propozycje. Po tych słowach w mediach społecznościowych zaroiło się od komentarzy. Nie jest tajemnicą, że 800 plus, jeszcze bardziej zrujnuje polską gospodarkę i kieszenie Polaków. Inflacja wbrew obietnicom jeszcze bardziej wzrośnie, co przełoży się na ceny w sklepach.

– Więc ten nowy zastrzyk finansowy nie będzie już groził powrotem do tendencji inflacyjnych – wzięliśmy to pod uwagę – uspokajał Kaczyński.

Internauci nie dali się jednak zwieść.

– Czyli wzrost inflacji, za który znów zapłacą ludzie z najwyższymi w Europie ratami kredytów, w rezultacie wzrost eksmisji ,długów i samobójstw – pada komentarz.

– 800 plus z dodruku pieniądza co wywołuje podwyżkę cen w sklepach – stwierdził inny internauta.

– K mać…to było pewne przed wyborami…teraz dopiero ceny wystrzelą…najłatwiej wyborcę kupić… – czytamy.

-Nie lepiej od razu 1000+? Albo “Darmowa Polska dla wyborców Kaczafiego”? – pyta czytelnik.

-Mam trójkę dzieci, moja żona dostaje 1500zł teraz dostanie więcej, ja mam działalność, zapłacę teraz większe podatki aby państwo mogło dać mojej żonie, jak bym sam nie mógł….. Tak działa socjalizm – czytamy kolejny komentarz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aleksandr Łukaszenka w szpitalu? Ostatnie święto bez najważniejszego gościa

źródło: Interia.pl / RMF FM

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również