polskaracja.pl: Polska przechodzi do fazy pucharowej mistrzostw świata
źródło: Screen z kanału YouTube

Polska wychodzi z grupy do kolejnej fazy Mistrzostw Świata w Katarze. Pomogła nam Arabia Saudyjska

Wczorajszy dzień był niezwykle emocjonujący dla wszystkich kibiców rozgrywek piłkarskich Mistrzostw Świata. Biało-Czerwoni do samego końca nie wiedzieli, co ich czeka. Okazało się, że polskiej drużynie pomogła Arabia Saudyjska, która grała z Meksykiem.

Pomimo tego, że Polska przegrała z Argentyną 0:2, to udało jej się przejść do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Polscy piłkarze zostali mocno zdominowani przez ekipę Leo Messiego. Robert Lewandowski nie miał praktycznie okazji, by wykazać się i strzelić gola. Widać to w statystykach. Argentyna oddała 23 strzały, w tym 12 na bramkę, gdzie Polska 4 strzały i 0 strzałów w światło bramki. Posiadanie piłki u przeciwnika wynosiło 74 proc. czasu gry, gdzie u polskiej drużyny jedynie 26 proc. czasu.

W meczu z Argentyną wystąpili: Wojciech Szczęsny — Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Przemysław Frankowski – Robert Lewandowski, Karol Świderski.

Natomiast przeciwnik wystąpił w składzie: Emiliano Martinez — Nahuel Molina, Cristian Romero, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna —Angel Di Maria, Enzo Fernandez, Rodrigo de Paul, Alexis Mac Allister — Lionel Messi, Julian Alvarez.

Biało-czerwoni byli nieco zestresowani, o czym wspominali w wywiadach z dziennikarzami. Celność podań naszej reprezentacji wynosiła 77 proc., natomiast Argentyny aż 92 proc.

Wojciech Szczęsny jak bohater

Polaków przed kompromitacją uratowała wspaniała postawa Wojciecha Szczęsnego, który obronił rzut karny wykonywany przez Messiego. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale pomimo przegranej z Argentyną przechodzimy do pucharowej fazy mundialu po raz pierwszy od 36 lat.

Pomogli nam pozostali przeciwnicy w grupie, a konkretniej mecz Meksyk – Arabia Saudyjska, który zakończył się wynikiem 2:1. Dzięki temu zgodnie z bilansem bramek Polska wyszła z grupy na drugim miejscu.

Następnym przeciwnikiem, z którym zmierzymy się w fazie pucharowej, będzie Francja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Messi nie chciał podać ręki Lewandowskiemu. Wszystko się nagrało [WIDEO]

źródło: propolski.pl / twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również