polskaracja.pl: Zapadła decyzja ws. Szczęsnego
źródło: Screen z Twittera

Francuski profil UEFA kpi z Wojciecha Szczęsnego. Pojawił się prowokacyjny wpis

Głównie dzięki postawie Wojciecha Szczęsnego polskiej reprezentacji udało się awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze.

Wczorajszy mecz przyniósł wszystkim kibicom mnóstwo emocji. Nasz bramkarz popisał się niesamowitymi umiejętnościami, które pozwoliły na prawdziwy przełom. Polsce zajęło 36 lat, by doczekać się awansu i wyjścia z grupy.

Szczęsnemu udało się zablokować wiele strzałów, w tym rzut karny Leo Messiego, który został podyktowany przez sędziego w 39. minucie meczu. Napastnik drużyny przeciwnej miał bardzo nietęgą minę, kiedy okazało się, że jego piłka została odbita. Gdyby nie czujność naszego bramkarza bylibyśmy w o wiele gorszym położeniu, a przede wszystkim nie mielibyśmy szansy na awans do fazy pucharowej (z racji utraty większej liczby bramek).

Równolegle do naszego meczu odbywało się spotkanie Arabii-Saudyjskiej z Meksykiem. Meksykańska drużyna również miała szansę na wyjście z grupy. Tak, jak polska reprezentacja wygrała jeden mecz i jeden zremisowała. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:1 dla Arabii Saudyjskiej, co zdecydowanie nas uratowało.

Tymczasem francuski profil UEFA udostępnił prowokacyjny wpis, atakujący Wojtka Szczęsnego.

Francuzi kpią ze Szczęsnego

Francuzi skomentowali wypowiedź Wojciecha Szczęsnego z konferencji prasowej po spotkaniu z Argentyną. Kiedy polski bramkarz został zapytany o to, co jest kluczem dla biało-czerwonych do powstrzymania Kyliana Mbappe w meczu 1/8 finału, odpowiedział: “Ja”.

Na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym widać jedną z bramek w meczu Juventus – Paris Saint-Germain. Odbywał się on 2 listopada. Wtedy Kylian Mbappe pokonał naszego bramkarza w 13. minucie. Nie da się ukryć, że jest to prowokacja wymierzona w polskiego golkipera. Nasz przyszły przeciwnik wydaje się być bardzo pewny siebie. Zmagania Polaków w meczu z Francją możemy obejrzeć w niedzielę, o godz. 16:00.

źródło: wp.pl / Twitter